14.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Destekli Kişisel Yayıncılık

Premius EkopressTüm dünyada yayıncılığı baştan aşağı değiştiren Talep Doğrultusunda Baskı teknolojisi sayesinde kitabınız, her zamankinden hızlı, her zamankinden ekonomik ve olabilecek en kaliteli baskıyla satışa çıkıyor! Ve en güzeli, kitabınızın baskısının tükenmesi derdi yok. Paketi bir kez satın aldıktan sonra, kitabınız ne kadar satarsa satsın, her satılan kitabın etiket fiyatının %20'si her ay hesabınıza yatırılıyor!

TDB ile Yepyeni Boyutlar
Cinius Premius Ekopress, en kapsamlı paketimiz olan Cinius Premius ile aynı şeyleri içeriyor. Bu paketin en önemli özelliği, kitabınızın özel bir baskı teknolojisi sayesinde Talep-Doğrultusunda-Baskı (TDB) yöntemiyle üretilmesidir. TDB'yi Türkiye'de gerçek anlamda uygulayan tek yayınevi olan Cinius bütün dünyada yazarların ve yayıncıların yeni tercihi olan talep-doğrultusunda-baskı imkanı sayesinde artık kitabınızın baskısının tükenmesi diye bir dert kalmıyor. TDB, adı üstünde, kitaba talep gelmesi durumunda, kitabın anında, gerekirse tek bir adet bile üretilebilmesini içeriyor. Kitabınızın bir salon boyutunda bir yazıcıda basıldığı ve aynı yazıcının sayfaları harmanladığını, kitabı ciltlediğini ve kapağını da bastığını hayal edin. Sonuç, daha önce yanına bile yaklaşılmayan bir baskı kalitesi, çok hızlı üretim ve en önemlisi kitabın her an temin edilebilir olması. Elbette, bütün bunları da, kitab bir anda 500 ya da 1000 adet üretilmediği için, klasik bir matbaa baskısından çok daha ekonomik olarak gerçekleşiyor. Amerika ve Avrupa'da büyük ölçekli yayınevlerinin de git gide tercih etmeye başladıkları TDB (İngilizce adıyla POD - Print on Demand) çok yakında Türkiye'de de yaygınlaşacak gibi görünüyor ama siz, kendi kitabınız için, bir adım öne geçip, şimdiden bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Ekopress - Ekonomik, ekolojik ve ekspres baskı.
Bu üçünün yanısıra, ad aynı zamanda "baskı" anlamına gelen "press"sözcüğünü de içeriyor. Premius Ekopress ile üretilen kitaplar, TDB teknolojisi sayesinde bir anda binlerle üretilmediği için, en çevreci kitaplar olarak kabul ediliyor. Yine aynı şekilde kitap adedi binlerle üretilmediği için, büyük bir matbaa maliyetinden kurtuluyor ve dolayısıyla en ekonomik baskı yöntemi oluyor. Bütün işlemler aynı anda yapıldığı için de (normal bir matbaada, baskı, harmanlama, ciltleme vb. birçok süreç içeriyor bu kitabın üretilebilmesi) kitap daha önce ulaşılamayan bir hızda "üretim bandı"ndan çıkıyor. İsmin belirtmediği bir özelliği daha var: kaliteli baskı. Dijital baskı teknolojisi sayesinde, kitabınızın oluşturulmasında kullanılan bütün veriler talep-doğrultusunda-baskı yöntemiyle baskıya gönderiliyor. Yani en ufak bir veri ya da kalite kaybı olmadan. Bu sayede en iyi matbaaların bile elde edemedikleri kalitede ve netlikte bir baskı elde edilmiş oluyor. Yine kitap, yüksek adette üretilmediği için, normalde yayınevlerinin kaçınacağı ama bu durumda neredeyse hiçbir maliyeti farkı yaratmayan en kaliteli kitap kağıtları kullanılabiliyor.

 

 

Revizyon Kolaylığı
Kitabınızın ilk baskısı yapıldı, kitabı elinize aldınız ve hoşunuza gitmeyen cümleler ya da imla bozuklukları fark ettiniz. Normalde böyle bir durumda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Kitabınız en aşağı 500 adet üretildiği için, yeni bir baskı yapabilmek için uzunca bir süre beklemeniz gerekir. O gün geldiğinde de, gerçekleştireceğiniz tek bir harf değişikliği bile, kitabın filmlerinin baştan alınmasını, kalıplarının baştan çekilmesini içereceği için ekstra bir sürü masrafa neden olacak. TDB sayesinde artık bu dertten de kurtuluyorsunuz. Kitabınızda bir hata mı buldunuz, çok ufak bir ücret karşılığında (değişiklik başına 15 TL) anında düzeltebilirsiniz! Kitap gelen talepler doğrultusunda üretileceği için, ardından gelen ilk siparişte de kitabınız düzeltilmiş haliyle okuruna ulaşacaktır.

Online Kitapçılarda ve Gerçek Kitabevlerinde Satış İmkanı
Premius Ekopress ile kitabınız Türkiye'nin en büyük online kitabevlerinden satışa çıkıyor. Buna ek olarak, gerçek kitabevlerinden de talep gelmesi durumunda, kitap onlara da gönderiliyor. Premius paketiyle arasındaki en temel fark, Premius paketinde, bugüne kadar Türkiye'de alışılagelmiş dağıtım şeklini uyguluyor olmamız. Yani kitap yayınlandıktan sonra piyasaya tanıtım bültenleri gönderiliyor ve gelen talepler doğrultusunda kitabın dağıtımı yapılıyor. Ancak kitabevleri yeni yazarların kitaplarını almaya her zaman meraklı olmadıkları için, bu yöntemi uygulasak bile, yapılan ilk dağıtımda adetler düşük olabiliyor. Elbette, bu sayılar kitaptan kitaba değişiyor (ve kitabınızın satış ihtimali yüksek ise, herkesten önce biz size Premius paketini tercih etmenizi öneriyoruz) ancak çoğu durumda yazarın elinde, dağıtamadığı ve yeni talepler gelir umuduyla beklettiği yüzlerce kitap kalıyor. Cinius Ekopress ile bu stoklama derdinden kurtuluyorsunuz ve belki de iki yıl sonra satacak bir kitabın parasını önden ödemek zorunda kalmıyorsunuz. İki yıl sonra kitap siparişi geldiğinde, sizin cebinizden beş kuruş çıkmadan, kitap o zaman üretiliyor. Kitabın etiket fiyatını siz belirliyorsunuz ve yeni üretimlerin maliyeti düşüldükten sonra, kalan bütün kâr size ödeniyor. Yani başka bir deyişle, çark kendi kendine dönüyor. Kitabınız 100 adet de satsa, 10.000 adet de satsa, sizin başta ödediğiniz para aynı oluyor, ama sonra da satışlara bağlı olarak, sadece kâr ediyorsunuz.

 

 

Satışları Siz Takip Edin
Cinius Yayınları Web Sitesi üzerinden, kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaparak, bundan böyle günü gününe satışlarınızı takip edebilirsiniz. Sadece satışlarınızı değil, yapılan üretimleri, revizyonları ve kitabınızla ilgili yazılan müşteri yorumlarını ve hatta basında çıkan haberleri bile takip edebilirsiniz! Sitemizin "Sahne Arkası" dediğimiz bu bölümü, dünyada benzerlerinden çok daha kapsamlı ve ayrıntılı bir bilgi paneli sunuyor size.

Editöryel Hizmet
Premius Ekopress'de en kapsamlı yayın paketimiz olan Premius'da olan bütün hizmetler gibi editöryel hizmet de fiyata dahil! Cinius Yayınları yayın dünyasında çalışan ya da çalışmış olan deneyimli editörlerle çalışmaya özen gösteriyor. Bu editörler kitabınızı baştan sona, titizlikle gözden geçiriyor. Bu gözden geçirmenin sonucunda, kitabınızdaki olası tüm imla ve gramer hataları gideriliyor ve kurguda olan kopukluklar ya da tutarsızlıklar da ayıklanıyor ve yazara bildiriliyor.

Bu Paketi Seçiyorum!

 

 

Bu Paketi Seçiyorum!

Merak Ettikleriniz mi Var?
Yayın uzmanlarımızla iletişim kurun, tüm sorularınızı yanıtlayalım!

Telefonla ulaşmak için:
(212) 528 33 14 | (212) 512 05 03
Skype üzerinden canlı destek: yayindanismani@ciniusyayinlari.com
E-postalarınız için:
yayindanismani@ciniusyayinlari.com

Premius Ekopress Yayın Paketine Neler Dahil?
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok

Ek Ücrete Tabi Hizmetler
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok

Başvuru Dosyanız Nasıl Olmalı?
 
“Yurt dışında yaşayan bir yazar olarak yüz yüze iletişim kurma imkanım olmadığı için birlikte çalışacağım yayınevinin güvenilir olması çok önemliydi. İki yıldır birlikte çalıştığım Cinius Yayınları bana sadece güvenilir olduğunu kanıtlamakla kalmadı, titiz çalışmaları ve ortaya çıkardıkları kaliteli işlerle öykü dosyalarımı deneyimli ellere de bıraktığımı gösterdi..”
Işıl Ertören David
Yazar, Basılmamış Romanın Yazarı ve Yine de Güzel Şey Yaşamak
 

 

 
Tel: (212) 528 3314 | (532) 741 4148 | (216) 550 5078


© 2006-2015

Facebook Sayfamıza Üye Olmak İçin Tıklayın