14.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..


Kağıt Türleri

Piyasadaki bütün kitaplar, temelde dört farklı tür kağıda basılmaktadır. Pastanın en büyük dilimi (neredeyse tamamı) 2. hamur kağıttan oluşmaktadır. Hem okuma kolaylığı, hem maliyet düşüklüğü hem de dayanıklılığı sayesinde bu hafif kağıt, bütün dünyada kitaplar için en uygun kağıt türü olarak kabul edilir. Ancak diğer alternatiflere de göz atmak isteyebilirsiniz.

1. Hamur
Beyaz kağıdın adıdır. Edebi kitaplarda genelde tercih edilmez, daha çok ders kitaplarında, test kitaplarında, bilgisayar ve teknik kitaplarda tercih edilir. Temiz ve tok görünmesiyle tercih edilebilir, ancak beyazlığı ve parlaklığı dolayısıyla gözü yorabilir. (Bkz. çoğu bilgisayar kitabı)

Kuşe Kağıdı
Daha prestijli kitaplarda tercih edilebilecek parlak ya da mat, kaygan kağıttır. Maliyetinin yüksek olması dolayısıyla, kitabın etiket fiyatının da yüksek olmasına neden olacaktır. Bu kağıdı düşünüyorsanız kitabınızın nasıl bir kitleye hitap ettiğini araştırmanızıda yarar var. Örneğin öğrencilere yönelik bir kitap yazdıysanız, kuşe kağıdı, kitabınızın etiket fiyatını bir anda yükselteceği için, satışları olumsuz yönde etkileyecektir. Ancak "kahve sehbası kitabı" denilen, yüksek kaliteli ve pahalı kitaplarda kuşe kağıdı bir avantaj olacaktır. Yüzeyinin pürüzsüzlüğü nedeniyle mürekkepi iyi tutan kuşe kağıdı yemek kitapları, tanıtım broşürleri vb. yoğun renkli işlerde iyi bir tercih olabilir.

Şamua Kağıt
Özellikle kutsal kitaplarda tercih edilen sarı bir kağıttır. Yüksek satürasyonlu sarılığı yüzünden gözü yorma ihtimali vardır ancak ele gelişi ve genel görüntüsü kitapa ekstra bir şıklık kazandıracaktır. "Özel baskı" olarak düşünülen kitaplarda tercih edilebilir. Örneğin bazı yayınevleri, kitap kataloglarındaki "prestij ürünleri" olan Dünya Klasikleri'ni şamua kağıda basmaktadır. Şamua Kağıt, kağıdın yoğun rengi dolayısıyla, renkli işlerde tercih edilmemelidir.

Kağıt türlerini başvurunuz sırasında seçebilirsiniz. Herhangi bir talebiniz yoksa kitabınız 2. hamur, Enzo kitap kağıdına basılacaktır. Şu anda kitaplığınızda bulunan, 2000 yılından sonra basılmış çoğu kitap bu kağıda basılmıştır. Diğer tüm kağıt türleri için fiyat farkı ödeyeceğinizi lütfen dikkate alın.

 

Pakete Geri Dönü

 

 
Pakete Geri Dönü

Cinius Yayın Paketlerine
Neler Dahil?
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok

* Bu hizmet sadece Premius paketinde ücrete dahildir.
* * Bu hizmet Premius ve Maksimus'da ücrete dahildir, Poetikus'da değildir.
*** Bu hizmet Premius ve Poetikus'da ücrete dahildir, Maksimus'da değildir.
**** Bu hizmet tüm paketlerde ücrete dahildir.


Başvuru Dosyanız Nasıl Olmalı?
Dosyanızı bugün gönderin, en geç bir ayda kitabınız basılsın.

Yayın Paketlerimiz >
Sıkça Sorulan Sorularr >


Dosyanızı Hemen Göndermek İçin Tıklayın!

Merak ettikleriniz mi var? Bizimle bağlantı kurun.

Telefon, e-mail, Skype ya da yüz yüze bizimle her an görüşebilirsiniz.

(0212) 528 33 14 ya da
(0212) 527 79 36'yı arayın, yayindanismani@ciniusyayinlari.com adresine yazın ya da bu adresi Skype listenize ekleyin, yardımcı olalım!

09:00'dan 19:00'a - Haftaiçi
11:00'dan 17:00'a - Cumartesi (Kadıköy ofisi)

Değişik yazarlar, değişik deneyimler.

Cinius yazarları kitapları yayınlanırken yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorlar.
Devamı >
© 2012.