14.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları > Hizmetler > Kitap Formatı
Destekli Kişisel Yayıncılık

Talep-Doğrultusunda-Baskı teknolojisi ve offset baskı sayesinde yazarlarımıza farklı baskı alternatifleri sunabilmekteyiz. Cinius Yayınları'na gönderilen tüm kitaplar standart olarak birinci hamur karton kapaklı, mat ya da parlak selefonlu ve birinci kalite, II. hamur kitap kağıdına basılmaktadır. Ancak bunların hepsini değiştirmek mümkün.

Matbaa Baskısı

Yüzlerce yıldır yayıncılığın lokomotifi olan offset matbaalar yayınevlerince en çok tercih edilen kitap basım şeklidir. Cinius Yayınları da ülkenin en iyi matbaalarından ikisiyle çalışmaktadır. Cinius Yayınları'ndan çıkan tüm kitaplar standart roman boyutlarında (12,5x19,5 cm ya da 13,5x19,5cm), II. hamur kitap kağıdı (küçük bir farkla I. hamur kağıt da talep edilebilir ama bunu düşünmeden önce piyasada kitaplarımızın kalitesini incelemenizi öneriyoruz), enzo 300 gram kapak kartonuna ve yazarın isteği doğrultusunda mat ya da parlak selefon kaplamaya basılmaktadır.

Geçerli olduğu paketler:
Premius, Maksimus
En düşük baskı adedi:
500
İç sayfa kağıdı:
70 gr. II. hamur kitap kağıdı
Kapak kartonu:
300 gram Enzo karton
Selefon
Mat ya da parlak
Boy:
12,5x19,5 cm / 13,5x19,5 cm.
Cilt:
PUR
Kapak baskısı:
CMYK dört renk
İç baskı:
Siyah ya da gri ton

Matbaada basılan kitaplarda ek ücret karşılığında alabileceğiniz ekstra hizmetler aşağıdaki gibidir. (Terimlerin anlamı için bkz. Yayıncılık Sözlüğü)

Lokal lak:
300 TL
Gofre (kabartma)
450 TL
Kitab adedi kadar ayraç
100 TL
I. Hamur Kağıt Farkı
Paket fiyatına %5 ekleyin.
Büyük boy:
Paket fiyatına %20 ekleyin.
Kumaş cilt ve dikiş:
Kitap başına 6 TL ekleyin.
Resimli sayfalar için yüksek kalite film çıkışı:
Sayfa başına 4 TL fark.

Kitaplarımız yüksek kalite, asitsiz, 70 gr. kitap kağıdına, siyah mürekkep ile basılmaktadır. Kapak baskısı parlak beyaz kartona, renkli olarak yapılmaktadır.

Talep-Doğrultusunda-Baskı

Matbaa baskısı kitabın birim maliyetini düşürmekle 500 adedin altında baskılara izin vermediğinden her zaman aradığınız çözüm olmayabilir. Talep-Doğrultusunda-Baskı dünyada git gide yayılan ve geleneksel matbaacılığın tahtını zorlayan yeni bir teknolojidir. Türkiye'de talep doğrultusunda baskı için profesyonel anlamda hizmet sunan az sayıda kurum bulunmaktadır. Cinius Yayınları kitabınızı en üst kalitede üretebilecek bu şirketlerle çalışmaktadır. Talep-Doğrultusunda-Baskı'nın en önemli üstünlüğü kitabı çok kısa bir sürede ve istenilen adette üretebilmesidir. Özellikle piyasada satış şansı oldukça düşük olan şiir kitapları için biz yazarlarımıza bu yöntemi öneriyoruz. Poetikus paketinin en önemli farkı, kitapların matbaa yerine daha yeni bir baskı teknolojisiyle üretilmesidir. Bunun en önemli sonuçlarından biri de kitabın talep üzerine üretilmesidir. Başka bir deyişle, kitabınız en başta 50 ya da 100 adet üretilmektedir. Bunların bir kısmını doğrudan size gönderiyoruz, bir kısmını da online kitabevlerinde ve Cinius Yayınları Web Sitesi'nde satışa sunuyoruz. Elimizdeki kitaplar tükendiğinde hemen yenilerini üretiyoruz, böylelikle kitabı sürekli olarak baskıda tutabiliyoruz. Bu şekilde üretilen bir kitap 50 adet de satabilir, 500 adet de satabilir. Her durumda, sadece talep gördüğü miktarda üretileceği için sizi gereksiz bir masrafdan kurtarmaktadır. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiyi Poetikus Yayın Paketimiz'de görebilirsiniz.

Talep-Doğrultusunda-Baskı'nın özellikleri birçok açıdan matbaa baskısıyla aynıdır ancak bazı konularda ciddi bir kalite üstünlüğü sunmaktadır. Kitabınız yepyeni bir teknolojiyle basılacağı için geleneksel offset baskıdan daha kaliteli bir sonuç elde edilecektir. Düşük adet basılacağı için de istediğiniz kalitede kağıt kullanılabilmektedir. Ciltleme vb. işlemler offset matbaacılıkla aynıdır.

En önemli üstünlüğü ise kuşkusuz, size maliyetinin çok daha düşük olmasıdır. Fiyatlar için bkz. Fiyat Listesi.

Geçerli olduğu paketler:
Premius Ekopress, Poetikus
En düşük baskı adedi:
4
İç sayfa kağıdı:
80 gr. II. hamur kitap kağıdı
Kapak kartonu:
300 gram Enzo karton
Selefon
Mat ya da parlak
I. Hamur Kağıt Farkı
Yok.
Boy:
12,5x19,5 cm / 13,5x19,5 cm.
Cilt:
PUR ya da soğuk tutkal
Kapak baskısı:
CMYK dört renk
İç baskı:
Siyah ya da gri ton

 

 
 
 
Dosyanızı bugün gönderin, en geç bir ayda kitabınız basılsın.

Yayın Paketlerimiz >
Sıkça Sorulan Sorularr >


Dosyanızı Hemen Göndermek İçin Tıklayın!

Merak ettikleriniz mi var? Bizimle bağlantı kurun.

Telefon, e-mail, Skype ya da yüz yüze bizimle her an görüşebilirsiniz.

(0212) 528 33 14 ya da
(0212) 527 79 36'yı arayın, yayindanismani@ciniusyayinlari.com adresine yazın ya da bu adresi Skype listenize ekleyin, yardımcı olalım!

09:00'dan 19:00'a - Haftaiçi
11:00'dan 17:00'a - Cumartesi (Kadıköy ofisi)

Değişik yazarlar, değişik deneyimler.

Cinius yazarları kitapları yayınlanırken yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorlar.
Devamı >
© 2012.