14.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları > Hizmetler > Üretim
Destekli Kişisel Yayıncılık

Kitabınız, hangi paketi seçerseniz seçin, birinci sınıf kitap kağıdına, kuşe karton kapakla basılacaktır. Dijital baskı dijital baskı teknolojisiyle yapıldığından offset baskı kalitesini en ufak bir şekilde aratmamaktadır. Ancak baskı aşamasına gelmeden önce belge-öncesi ve dizgi-sonrası iki aşama daha söz konusudur. Buradaki hizmetlerin ek ücrete tabi olduğunu ve birçoğunu kendiniz dosyayı bize göndermeden önce çözebileceğinizi lütfen dikkate alın.

Belge Öncesi Aşama

Bu aşama kitabınızın metin belgesi editöryel okumaya gitmeden önce yapılabilecek işlemleri ilgilendirmektedir. Başka bir deyişle belgenizi bize göndermeden önce, işlemi hızlandırmak ve daha kaliteli bir sonuç elde edebilmemiz için sizin yapabileceklerinizle ilgilidir.

Temel Formatlama Bilgileri
Sorunsuz bir editöryel okumadan geçmesi için belgenizin aşağıdaki maddelere göre düzenlenmiş olması gerekmekterdir.

 • Sayfa sayısı, sayfa üstü başlıkları ve sayfa altı başlıklarının olmaması.
 • Sayfa bölmelerinin gerekli yerlere yazar tarafından verilmiş olması.
 • Paragrafların tek bir defa Enter ya da Return tuşuna basılarak verilmesi. Enter/Return'e basıldıktan sonra elle boşluk verilmemesi, paragraf girintisinin cetvelden verilmesi.
 • Satır aralıklarının ve kullanılan yazı karakterinin tek tip ve standart olması.
 • Metinlerin tablo ya da kutular içerisinde yer almaması, metinlerin grafik olarak kaydedilmemesi.
 • Kullanılacak resim varsa, resimlerin bize Word dosyasının içinde değil, ayrıca 300 dpi çözünürlükte ve siyah beyaz olarak ulaştırılması.

Bu işlemleri bizim yapmamızı istiyorsanız sayfa başına 1 TL'lik bir ücreti vardır. Herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmamak için bu ve benzeri yapılacaklar listesinin tamamını sağ tarafta Başvuru Listeniz Nasıl Olmalı kutusundaki başlıklardan öğrenebilirsiniz. Dosyanız bu kriterlere uygun değilse, sizi, eksikleri giderebilmeniz için, durumdan haberdar ediyoruz ve sizin istekleriniz doğrultusunda süreci ilerletiyoruz.


Basılı Materyal İle Başvuru
Belgeniz dijital olarak kayıtlı değilse, bize yazıcı çıktısını da gönderebilirsiniz. Kağıt üzerinde yer alan belgeyi dijital ortama aktarma tarafımızca, bir ücret karşılığı yapılmaktadır. Bu hizmete el yazısı ya da fotokopi ile gönderilen belgeler dahil değildir. Bilgisayara aktarma ücreti, sayfası 2 TL'dir. Aktarma süresi belgenin durumuna ve miktarına bağlı olarak değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Fotokopi ya da El Yazısı ile Hazırlanmış Materyal Başvurusu
Kitabınız bir deftere yazılı olarak ya da zor okunan bir fotokopi çıktısı örneğinde bulunuyorsa, herhangi bir çalışmaya başlayabilmemiz için defterin içeriğinin bilgisayara aktarılması gerekmektedir. Gazeteden kesilmiş makaleler ya da kitabınızın eski bir baskısının işlenmesi de bu hizmet dahilindedir. Bu işlem el yazısının okunabilirliğine ve belgenin kalınlığına bağlı olarak 60-75 gün sürmektedir ve ücreti sayfası 3 TL'dir.

Büyük Boy Taramalar
Kitabınızın ya da kapakta yer almasını istediğiniz ve A3'den daha büyük boyutlarda hazırlanmış görsellerin taranması tarama başına 20 TL'dir.

Siyah Beyaz Taramalar
Özgün ya da telif hakkı yazar tarafından satın alınmış siyah beyaz çalışmaların kitabın içinde kullanılması durumunda, Cinius Yayınları bu tür görselleri tarayarak, gerekli ton ayarlamalarını yaparak kitabınıza katmaktadır. Resimlerin kitabın neresinde kullanılacağını metnin içinde belirtmeniz önem taşımaktadır. Bu şekilde kullanılacak görsellerin ücreti resim başına 5 TL'dir. Resimler bize dijital olarak ulaştırılması (CD-ROM, USB bellek ya da e-posta yoluyla) ve resimler herhangi bir işlemden geçmeksizin kullanılması durumunda 5 resime kadar ücretsiz, 5 resimden sonra resim başı 1 TL ücret tahsis edilir. (İşlem gerektiren resimler için bkz. Grafik Dosyası Dönüştürmesi)

Belge Format Dönüştürmesi
Belgeniz Microsoft Word ile yazılmamışsa, bunun yerine WordPerfect, Word Pad ya da Microsoft Works gibi alternatif editör programları tercih edilmişse, Cinius Yayınları dosyanızı kullanabileceğimiz bir formata getirmek için ufak bir ücret (29 TL) talep etmektedir. Dosyanızın bu ücrete tabi tutulmaması için lütfen belgenizi göndermeden önce bizimle bağlantı kurun.

Grafik Dosyası Dönüştürmesi
Yazarlarımız bize sık sık az ya da çok çalışma gerektirecek resim dosyaları göndermektedirler. Bunların arasında sayabileceklerimiz,

 • Yazarın istediği şekilde resimlerin kadrajlanması,
 • İç sayfalarda kullanılmak üzere renkli resimlerin gri tonlamalı resimlere dönüştürülmesi
 • JPG uzantılı resim dosyalarının TIFF (.tif) uzantılı dosyalara dönüştürülmesi
 • Word belgesinde yer alan resimlerin Word'den çıkarılıp ayrı birer dosya olarak saklanması.
 • Vektörel grafiklerin (CorelDraw, Illustrator ya da Freehand gibi programlarla yapılmış dosyalar) TIFF (.tif) formatına dönüştürülmesi.

Bu işlemlerin tümü ciddi vakit ayırmayı gerektiren işlemlerdir. Bu işlemlerin tarafımızca yapılmasını istiyorsanız, 25 resimlik standart ücretimiz 100 TL'dir. Ancak yazarlarımız bu işlemleri kendileri de rahatlıkla yapabilirler ve böylelikle herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmazlar.

Dosya Birleştirme
Standart dosya kabulümüz tüm belgenizin tek bir dosya içinde yer alması şeklindedir. Ancak bazı yazarlarımız dosyalarını birden çok dosya şekilnde bize göndermeyi yeğlemektedirler. Dosya Birleştirme hizmetimiz bu tür dosyaların hem editöryel okuma, hem dizgi için tek bir dosya haline getirilmesi işlemidir. Birleştirilen her dosya için 5 TL'lik bir ücret vardır.

Herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmamak için Başvurusu Dosyanız Nasıl Olmalı? sayfalarını incelemenizi öneririz.

Dizgi Sonrası Aşama

Cinius Yayınları'ndan kitabınızın sayfa düzenlemesi (dizgisi) yapıldıktan sonra da belli değişiklikler talep edebilirsiniz. Ancak bunların tümünün ücrete tabi olduğunu lütfen dikkate alın.

Yeniden Dizginin Gerektireceği Durumlar
Cinius Yayınları'ndan editöryel okuması yapılan dosya, dizgiye geçilmeden önce son bir onay için yazarına gönderilmektedir. Yazarına gönderdiğimiz bu .doc dosyası, henüz sayfa düzenlemesi yapılmış bir dosya olmadığından her tür değişikliğin yapılmasına uygundur. Size göndereceğimiz bu Editöryel Okuması yapılmış dosya üzerinde gerekli gözden geçirmeyi yapmanızın ardından (ve kendiniz ek değişiklikler yapmanız durumunda, bu dosyayı bize son bir kez göndermenizin ardından) dizgi aşamasına geçilmektedir. Metin dizildikten sonra üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. Ancak dizgi ve tasarımla ilgili bizden kaynaklanan hatalar olursa, bunları giderebilmekteyiz. Ancak bu aşamadan sonra metnin içeriğiyle ilgili bir değişiklik talebiniz olursa bunun ek ücrete tabi olduğunu (sayfası 1 TL) lütfen dikkate alın. Bütün dizginin baştan yapılmasını gerektirecek durumlarda (örneğin bir cümle ya da paragrafın çıkarılması ya da eklenmesi bütün dizgiyi kaydıracağından, hata ihtimalini ortadan kaldırmak için çoğu kez dizginin baştan yapılmasını gerektirmektedir.) toplam sayfa sayısı x 1 TL olarak hesaplanır.

Kitabın Adının ya da Bölüm Adlarının Değiştirilmesi
Kitabın kapağı ya da dizgisi yapıldıktan sonra isim değişikliği talep etmeniz durumunda kitabın adında değişiklik için 20 TL, bölüm adı değişiklikleri için bölüm başına 2 TL ek ücret uygulanmaktadır.

Dizgi Yapıldıktan Sonra İlk Başvuru Dosyasında Bulunmayan İçindekiler, Biyografi, Kaynakça, İthaf vb. Eklerin Dahil Edilmesi
Birçok durumda bu işlem sayfa sayısını artıracağı ve toplam maliyeti yükselteceği için hesaplama baştan yapılacaktır. Bu durumun oluşmaması halinde yapılan her ek için 20 TL ek ücret uygulanmaktadır.

 
 
 
Cinius Yayın Paketlerine
Neler Dahil?
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok

* Bu hizmet sadece Premius paketinde ücrete dahildir.
* * Bu hizmet Premius ve Maksimus'da ücrete dahildir, Poetikus'da değildir.
*** Bu hizmet Premius ve Poetikus'da ücrete dahildir, Maksimus'da değildir.
**** Bu hizmet tüm paketlerde ücrete dahildir.


Başvuru Dosyanız Nasıl Olmalı?
Dosyanızı bugün gönderin, en geç bir ayda kitabınız basılsın.

Yayın Paketlerimiz >
Sıkça Sorulan Sorularr >


Dosyanızı Hemen Göndermek İçin Tıklayın!

Merak ettikleriniz mi var? Bizimle bağlantı kurun.

Telefon, e-mail, Skype ya da yüz yüze bizimle her an görüşebilirsiniz.

(0212) 528 33 14 ya da
(0212) 527 79 36'yı arayın, yayindanismani@ciniusyayinlari.com adresine yazın ya da bu adresi Skype listenize ekleyin, yardımcı olalım!

09:00'dan 19:00'a - Haftaiçi
11:00'dan 17:00'a - Cumartesi (Kadıköy ofisi)

Değişik yazarlar, değişik deneyimler.

Cinius yazarları kitapları yayınlanırken yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorlar.
Devamı >
© 2012.