13.06.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları > Hizmetler > Editöryel Tasarım
Destekli Kişisel Yayıncılık

Kapak kitabın dış dünyayla temasıdır. İyi bir kapak meraklı gözleri kendine çekecektir, kötü bir kapak ise tersine onları uzaklaştıracaktır. Gerçek hazine kapağın arkasında olsa da, içeridekinin değerini anlatan bir kapak başarılı bir kapaktır.

İç sayfa tasarımı ise özellikle ülkemizde yayınlanan kitaplarda sık sık göz ardı edilen önemli bir olgu. Güzel tasarlanmış iç sayfalar, sadece okurun gözünü okşamakla kalmaz, aynı zamanda okunan metne de güvenilirlik kazandırır.

Kapak Tasarımı

Cinius tüm paketlerde profesyonel, göz alıcı ve kitapçı raflarında güven uyandıracak kapaklar sunmaktadır. Premius ve Maksimus paketlerimizde tasarımcılarımız kitabın kapağıyla özel olarak ilgilenmektedir; Poetikus'da ise standart tasarımlar üzerinde çalışılmaktadır. Ancak standart tasarımlarımız özel tasarımlarımızdan hiçbir şekilde daha zayıf değildir. Hangi paketi seçerseniz seçin, kitabınız yayın dünyasına tamamen profesyonel ve güven uyandırıcı bir görünümle çıkacaktır..

Ön Kapak

İnternette Pazarlama StratejileriKapağınızı tasarlarken ön kapağa kitabın adını, yazarın adını ya da adlarını, gerekirse bir de alt başlık koyuyoruz. Bunlara ek olarak "kanca" adını taktığımız, kitabın tek cümlelik vurucu bir sloganı koymaya çalışıyoruz.

Ve Sustu ŞehirKapak resmi için duruma göre bir kolaj çalışması yapıyoruz, duruma göre de tek bir resim koyuyoruz. Resmi sizin göndermeniz durumunda, yüksek çözünürlük ve telif hakları olmayan ya da telifi ödenmiş bir resim olması çok önemli. Bizim seçmemiz durumunda dünyanın en büyük resim arşivlerini sabırla tarayarak, en uygun resmin haklarını sizin için satın alıyoruz. Bazı durumlarda tasarımcılarımız çeşitli 3-boyutlu tasarım programlarıyla kitabınıza tamamen yeni bir çalışma yapıyor.

Resimleri bize gönderirken aşağıdaki kriterlere uygun olmalarına dikkat edin:

 • TIFF (.tif), JPEG (.jpg) ya da BMP (.bmp) şeklinde.
 • CMYK renk seçimi
 • Minimum 10x20 cm ebat ve 300 dpi çözünürlük
 • Resim son kesim ölçülerine uygun orantılarda olmalı. Kitap 12.5 x 19.5 boyutlarında olacağından resmin 13 x 20 cm boyunda olmalı.
 • Resmini kullandığınız sanatçı ya da ajanstan resmin yayın haklarının size ait olduğuna dair belge.

Sadece bize fikir vermesi amacıyla gönderilecek resimler her boyda ve formatta olabilir.


Arka Kapak

Kitabın arka kapağına daha küçük puntolarla kitabın adını, yazarın ya da yazarların adını, bir tane de resim ya da yazarın fotoğrafını koyuyoruz. Metin olarak dört farklı seçenek sunuyoruz.

 1. Yazar biyografisi (50 sözcük)
 2. Kitap tanıtımı (200 sözcük)
 3. 1-4 arası kitapla ilgili yorum.
 4. Yazarın resminin gönderilmesi durumunda aşağıdaki kriterlere uymalı:

  • TIFF (.tif), JPEG (.jpg) ya da BMP (.bmp) şeklinde.
  • CMYK renk seçimi
  • 300 dpi çözünürlük
  • 600 x 600 piksel (JPG olması durumunda)
  • 4 x 4 cm. basılmış resim
  • Fotoğraf stüdyosunda çeklilmiş, ışıklandırması özenle yapılmış profesyonel bir fotoğraf.

İç Tasarım

iç sayfaCinius tüm paketlerde profesyonel, göz alıcı ve okurun gözünde güven uyandıracak iç tasarımlar sunmaktadır. Edebi ve edebi olmayan kitaplara farklı yaklaşarak, her birine en uygun düzenlemeyi yapmaktadır. Font seçiminde, kitabın konusuna, yaş grubuna ve okur kitlesine yönelik seçimler yapılıyor, sayfa numaralandırması ve başlıklar için özel, sade ama göz alıcı tasarımlar gerçekleştiriyoruz.

Premius ve Maksimus paketinde kitabınıza özel tasarımlar sunuyoruz; Poetikus'da ise standart tasarım şablonlarımızdan birini siz seçiyorsunuz. Her iki durumda da kitabınızın görüntüsü profesyonel, iddialı ve bir o kadar sade oluyor. Çalıştığımız tasarımcılar, ülke çapında birçok yayınevi için kitap kapakları ve iç tasarımlar yapmış deneyimli tasarımcılardır.


E-kitap Olmayan Uygun Tasarımlar

Tüm iç tasarımlarımız kitabınızın standart bir Acrobat Reader programıyla indirilip bilgisayarda ya da internet ortamında rahatlıkla okunmasına uygun yapılmaktadır. Dilerseniz PocketPC ya da Palm'lerde de okunabilmesi için özel tasarımlar da yapmaktayız.

 
 
 
Cinius Yayın Paketlerine
Neler Dahil?
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok

* Bu hizmet sadece Premius paketinde ücrete dahildir.
* * Bu hizmet Premius ve Maksimus'da ücrete dahildir, Poetikus'da değildir.
*** Bu hizmet Premius ve Poetikus'da ücrete dahildir, Maksimus'da değildir.
**** Bu hizmet tüm paketlerde ücrete dahildir.


Başvuru Dosyanız Nasıl Olmalı?
Dosyanızı bugün gönderin, en geç bir ayda kitabınız basılsın.

Yayın Paketlerimiz >
Sıkça Sorulan Sorularr >


Dosyanızı Hemen Göndermek İçin Tıklayın!

Merak ettikleriniz mi var? Bizimle bağlantı kurun.

Telefon, e-mail, Skype ya da yüz yüze bizimle her an görüşebilirsiniz.

(0212) 528 33 14 ya da
(0212) 527 79 36'yı arayın, yayindanismani@ciniusyayinlari.com adresine yazın ya da bu adresi Skype listenize ekleyin, yardımcı olalım!

09:00'dan 19:00'a - Haftaiçi
11:00'dan 17:00'a - Cumartesi (Kadıköy ofisi)

Değişik yazarlar, değişik deneyimler.

Cinius yazarları kitapları yayınlanırken yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorlar.
Devamı >
© 2012.