14.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..


Arka Kapak Metninin Gözden Geçirilmesi ve Kanca Belirleme

Kitapçıda insanlar en çok ne yaparlar? Yanıtı basit: Kitapların arka kapak yazılarını okurlar. Kitabınızın arka kapak yazısı okurla aranızdaki buzları bir anda eritir.

Ancak etkileyici arka kapak yazıları yazmak kolay değildir. İyi bir 'pazarlama' deneyiminin yanısıra, dil ve üslup konusunda ustalık ve vuruculuk; anlatım konusunda ise bir edebiyatçı duyarlılığı gerektirir. Editöryel takımımız yazmış olduğunuz arka kapak metnini, vurucu ve ilgi çekici bir şekle sokar, sizinle aynı kulvarda yazan yazarlardan ne açıdan farklı olduğunuzu öne çıkarmanızı sağlar ve insanlar kitabınızı ellerine aldıklarında bir daha bırakmamalarını sağlamak için ellerinden geleni yaparlar.

 

Kanca nedir?
Birçok durumda kitabın adı ve kapak görüntüsü, kitabın içeriği hakkında yeterince fikir vermeyebilir. Örneğin tren yolunda el ele tutuşmuş bir çiftin olduğu bir kapak düşünün. Kitabın adı da "Trenyolu Aşıkları" olsun. Elbette, bu haliyle bile kitabın bir aşk romanı olduğu, yolculukla ilgili olduğu ve bir şekilde trenler ve tren yollarıyla bağlantılı olduğu anlaşılacaktır. Ne var ki böyle bir kapakta kitabın içindeki aşk öyküsünde yatan zorlukları, aşılması gereken engelleri anlatan herhangi bir öğe yoktur. Örneğin baş kahramanlardan biri (kadın ya da erkek) bir başkasıyla evli olabilir ya da iki aşığın birbirine kavuşmasını engelleyen büyük bir mesele vardır. Bu bilgi kitabın kapağında ya da isminde verilemeyeceği zamanlarda "kanca" dediğimiz, tek cümlelik açıklayıcı metin devreye girer. Örneğin

"Kader, onları tanıştırmak için;
Onlar, birbirlerine kavuşmak için;
Aileleri ise onları ayrı tutmak için her şeyi göze almıştı."

Cinius Yayınları, kitabın kapsamlı bir editöryel okuması yapıldıktan sonra hem pazarlama, hem tasarım biriminin, hem de editöryel okumayı gerçekleştiren editörün görüşlerini alarak kitabınız için en uygun ve en çarpıcı kancayı bulmaya çalışır. Bazı durumlarda birkaç alternatif birden sunabilir size.

Pakete Geri Dönü

 

 
Pakete Geri Dönü

Cinius Yayın Paketlerine
Neler Dahil?
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok

* Bu hizmet sadece Premius paketinde ücrete dahildir.
* * Bu hizmet Premius ve Maksimus'da ücrete dahildir, Poetikus'da değildir.
*** Bu hizmet Premius ve Poetikus'da ücrete dahildir, Maksimus'da değildir.
**** Bu hizmet tüm paketlerde ücrete dahildir.


Başvuru Dosyanız Nasıl Olmalı?
Dosyanızı bugün gönderin, en geç bir ayda kitabınız basılsın.

Yayın Paketlerimiz >
Sıkça Sorulan Sorularr >


Dosyanızı Hemen Göndermek İçin Tıklayın!

Merak ettikleriniz mi var? Bizimle bağlantı kurun.

Telefon, e-mail, Skype ya da yüz yüze bizimle her an görüşebilirsiniz.

(0212) 528 33 14 ya da
(0212) 527 79 36'yı arayın, yayindanismani@ciniusyayinlari.com adresine yazın ya da bu adresi Skype listenize ekleyin, yardımcı olalım!

09:00'dan 19:00'a - Haftaiçi
11:00'dan 17:00'a - Cumartesi (Kadıköy ofisi)

Değişik yazarlar, değişik deneyimler.

Cinius yazarları kitapları yayınlanırken yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorlar.
Devamı >
© 2012.