14.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..
Cinius Yayınları > Neden Cinius > Yayınlanma Yol Haritası > Nasıl Başvururum > Kitabın Dağıtımı ve Satışı


Dağıtımcılar ve Kitapçılara Kitap Ne Şekilde Ulaştırılıyor

Cinius Yayınları olarak standart bir yayınevinin bir kitap için yapacağı her tür tanıtım ve duyuru işlemini yapıyoruz. Tüm dağıtımcılara ve tüm online kitabevlerine kitabın tanıtım bülteni gönderiliyor ve kitabınızın çıktığı telefonla bildiriliyor. Zincir kitabevlerine ise doğrudan kitabınızın bir örneği gönderiliyor. Bunun sonucunda gelen siparişler doğrultusunda kitabınızı ilgili dağıtımcı ve kitapçılara gönderiyoruz.

  1. Bir kitabın hangi dağıtımcıya kaç adet gideceğine dağıtımcı kendisi karar veriyor. Biz kitabın çıktığını dağıtımcıya duyuruyoruz ve ondan gelen sipariş doğrultusunda kitapları gönderiyoruz.
  2. Dağıtımcılar genelde kitabı %50 - %55 arası iskontoyla satın alıyorlar. Kitabı bizim satmamızı istemeniz durumunda biz sizden belli adet kitabı %60 iskontoyla satın alıyoruz ve sizin ana dağıtımcınız olarak kitabı diğer dağıtımcılara gönderiyoruz.
  3. Unutulmamalı ki dağıtımcı da kitabı ülke çapında çalıştığı kitabevlerine duyurduktan sonra, onlardan gelen siparişler doğrultusunda ulaştırıyor. Yani bir kitabın kaç adet dağıtılacağını nihayetinde kitabevi belirliyor ve ona herhangi bir müdahele şansı da, ticaretin doğası gereği, yok.
  4. Bir kitabın çok sipariş toplamasında önemli bir faktör yazarın adının tanınmışlığıdır. Kitabın adı, türü, kapak tasarımı ve daha sonra da fiyatı da sonraki etkenlerdir.
  5. Kitabevleri hem yapacakları ödeme, hem stok miktarı yüzünden bulundurdukları kitap konusunda seçici olmak zorundadırlar. Buna karşın, online kitabevleri böyle bir yükün altında bulunmadığından ve daha da önemlisi stoksuz çalıştıklarından onlarda Cinius Yayınları'nın tüm kitaplarını her zaman bulmak mümkündür.
  6. Ülkenin en büyük zincir kitabevlerinden bazılarıyla özel anlaşmamız vardır ve bu sayede çıkan tüm kitaplarımız tüm yurtta satılmaktadır. Dağıtım ağımızı genişletmek için sürekli çalışmaktayız.

 
Nasıl Başvururum?

Başvuru Listesi

Bu pratik liste sayesinde başvurunuzu yapmadan önce hazırlamanız gereken belgeleri gözden geçirebilirsiniz.

Başvuru Listesini PDF olarak indirin.
Adobe Reader edinin
Yayıncılık Terimleri

Dosyanız Nasıl Olmalı?

Dosyanızı Cinius Yayınları'na göndermeden önce burada yazanları okuyun, bütün süreç daha hızlı işlesin.

Microsoft Word ile yazılan dosyalar
Diğer programlarla yazılan dosyalar

Resim Kullanıyorsanız

Baskıya uygun grafik ve ilüstrasyonlar nasıl olmalı? Bize göndermeden önce grafiklerin baskıya uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz...

Bize göndereceğiniz resim dosyaları nasıl olmalı?

Fiyatlandırma ve Kâr

Kitabınızın ne şekilde satılacağı, ne tür iskontolar yapılacağı ve sonuçta nasıl para kazanabileceğinizi merak ediyor musunuz?

Kitabın satış fiyatını nasıl belirleyeceksiniz?
Dağıtımcılar ve kitapçılar kitapları ne şekilde ve hangi koşullarda temin ediyor?

Online Satış

www.netkitap.com
www.ideefixe.com
www.kitapyurdu.com

ve daha fazlası...

 © 2012.