13.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English .. 

 

Kumrular Zamanı, İrem Yerlikaya

"Bir hayali gerçekleştirmeye giden yolda şüphesiz hepimiz gerçek anlamda güvenilir destekçiler ararız. Ancak söz konusu hayalimiz ne denli hayatımızın merkezinde yer alıyorsa bu konuda bize yardım eli uzatan kişilere karşı yaklaşımımız da o kadar duyarlılık gösterir. Bu duyarlılık çift yönlü olarak, kimi zaman çok hızlı ve kolay ikna olmamıza kimi zaman da bir türlü ikna olamamamıza yol açabilir.
Ben çocuğum gibi gördüğüm kendi emeğimi ortaya koymak üzere Cinius Yayınlarına baş vurduğum ilk günden itibaren, kapıda karşılanmamdan, kitaplarımın elime teslim edildiği ana kadar, birlikte attığımız her adımda mutlak bir güven içerisinde hissettim kendimi. Yaptıkları işin kalitesi eksiksiz ve kusursuz olan bir yayınevi ile çalışmak benim için bir mutluluktu.

Sorduğum her soruya yanıt alabilmek, söylenen her ayrıntının verilen zamanda hatasız gerçekleşmesi, bana danışılmadan en ufak bir değişiklik yapılmaması, aklıma takılan her şeye ikna edici açıklamalar bulabilmek ve daima bir güler yüzle karşılaşmak Cinius Yayınlarını son derece ayrıcalıklı kıldı benim için. Bu özelliğinin hiçbir zaman değişmeyeceğinden eminim çünkü gördüm ki bu işin sırrı, bu yayınevinde çalışan tüm ekibin özel olarak seçilmiş kişilerden oluşmasından kaynaklanıyor.

Kitabın basılması aşamasında dizgi, kapak tasarımı, yazı karakteri, editöryal düzenlemeler, tanıtım teknikleri gibi çok fazla söz sahibi olmadığım birçok ayrıntı ile ilgili olarak bir karar vermem gerekiyordu. İşte tam da bu noktalarda bir an bile düşünmeden kararı Cinius Yayınları ekibine bıraktığımda hayal ettiğimden çok daha güzel bir tablo buldum karşımda!

Her anne çocuğunu, beş dakikalığına bile olsa, en az kendine güvendiği kadar ona güven telkin edebilen kişilerin kucağına teslim etmek ister…Cinius Yayınları bu konuda kusursuzdu! Tüm ekibe sonsuz teşekkürler…"

İrem Yerlikaya
© 2012.