21.05.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..
Editöryel Ana Hatlar

Sosyal KitapSarayCinius Yayınları, yeni yazarların kitaplarını yayınlayarak düşlerini gerçekleştiriyor. Yarım yüzyılı aşan bir yayıncılık deneyimiyle Cinius ekibi, yayın dünyasının merkezi olan Cağaloğlu'nun tam göbeğinde, Türkiye'nin ilk ve en büyük Destekli Kişisel Yayıncılık yayınevi olmanın sorumluluğuyla yeni yazarlara olduğu kadar deneyimli ve profesyonel yazarlara da eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Cinius Yayınları 50 yılı aşkın bir süredir çeşitli alanlarda yayıncılık faaliyetinde bulunmuş, merkezi Cağaloğlu - İstanbul'da bulunan Sosyal Yayınlar ve on yılı aşkın bir süredir başta yayın dünyası olmak üzere, çeşitli sektörlere tasarım, editörlük, çevirmenlik, web hizmeti ve her tür yayıncılık hizmeti sunan, merkezi Kadıköy - İstanbul'da bulunan, İzlenim Yapım'ın ortak girişimidir. Yayınevimizin Cağaloğlu'ndaki merkez ofisinin yanısıra, biri Kadıköy'de, biri de Ankara'da olmak üzere iki ofisi bulunmaktadır.Zeynep Aytekin
Kurucu Ortak | Baş Editör


Diren Yardımlı
Kurucu Ortak | Kreatif Direktör


Bijen Akgöl
Kadıköy Ofisi


Malike Akyol
Ankara Temsilciliği


Mustafa Lokumcu
CinPress Müdürü
Ekim Yardımlı
Bilgi İşlem Müdürü

Li Yan Yardımlı
Sistem Müdürü

Neslihan Yılmaz
Grafik ve Dizgi


Abdurrahman Deniz
Pazarlama ve Satış

Oktay Göksü
Pazarlama ve Satış

Seyit Battal Yıldız
Matbaa Üretim


Sayım Çınar
Medya Tanıtım | PR


Sosyal Yayınlar


İzlenim Yapım

Sosyal Yayınları 1963 yılında Enver Aytekin tarafından kurulmuş, özellikle 70'li ve 80'li yıllarda Cağaloğlu'ndaki yayınevi ve kitabevi, yazarların ve aydınların uğrak yeri olmuştur. Enver Aytekin'in vefatından sonra yayınevi, kızı Zeynep Gülbay'ın önderliğinde faaliyetlerini sürdürmüştür. Türkçe'de yayınlanan ve ülkenin en iyi çevirmenlerinin kaleminden çıkmış en büyük Dünya Klasikleri dizilerinden biri bu dönemde Sosyal Dünya Klasikleri adı altında ortaya çıkmıştır. Son olarak ünlü Fransız filozofu Jean-Jacques Rousseau'nun Toplum Sözleşmesi'ni yayınlayan yayınevi, Ataol Behramoğlu, Bertan Onaran, Mazlum Beyhan, Lale Soykut, Nesrin Altınova gibi büyük yazar ve çevirmenlerin çalışmalarını yayınlamaktadır. Yayınevi aynı zamanda Çocuk Klasikleri adı altında çocuk ve gençlik romanları yayınlamaktadır. Sosyal Yayınlar aynı zamanda merkezi Cağaloğlu'nda bulunan Kitapsaray kitabevini de bünyesinde barındırmaktadır ve söz konusu kitabevi, internet alışveriş sitesi NetKitap'ın ana kitap tedarikçisidir. İzlenim Yapım merkezi Kadıköy, Moda'da bulunan, ve on yılı aşkın bir süredir internette yayın ve edebiyat dünyasına yönelik büyük ölçekli projelere imza atmış, internet ölçeklerinde eski, yayın dünyasının ölçeklerinde bir hayli genç bir şirkettir. Kurumun en popüler hizmetleri arasında Sosyal Kitapsaray'la birlikte geliştirdiği NetKitap kitap satış sitesi ve İzEdebiyat edebiyat portalı sayılabilir. Sonuncusu 2003 yılında Microsoft ve Doruk.net ortaklığında verilen Altın Örümcek En İyi Topluluk Web Sitesi ödülünü almıştır. Bunun yanısıra Can Yayınları, Merkez Kitapçılık, Sel Yayınları, Çınar Yayınları, İdea Yayınevi, Türk Alman Kitabevi gibi yayın ve kitap dünyasının bir dizi önemli kurumuna web ve tasarım hizmetleri sunmaktadır ya da sunmuştur ve söz konusu kurumların web sitelerini geliştirmiştir. İzlenim Yapım, İdea Yayınevi ile birlikte Türkiye'nin ilk ve zamanına göre dünyanın "en gelişmiş" sayılabilecek elektronik kitap projesini de üretmiştir. Noeta adında 5 paketten, ve 10'u aşkın kitaptan oluşan bu proje, içerdiği bir dizi sözlük ve Latince, İngilizce, Fransızca ve Yunanca metinlerle yurt dışında çeşitli üniversitelerce de ilgi görmüştür.

İletişim bilgileri ve yol tarifi için lütfen tıklayın.

 


© 2012.