14.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları > Hizmetler > Pazarlama
Destekli Kişisel Yayıncılık

Elbette bir matbaayla ve bir tasarım bürosuyla anlaşıp kitabınızı kendiniz de bastırabilirdiniz. Ancak unutmayın ki kitap "yayınlamak" kitap "basmakla" aynı şey değil.

Cinius Yayınları kitabınızı yayınlıyor. Premius paketini seçmeniz durumunda kitabınız ülkenin belli başlı tüm kitap dağıtım kurumlarına gönderileceklir. Oradan da kitabevlerinden gelecek siparişler doğrultusunda okurların karşısına çıkacaktır. Bunun dışında kitabınız, belli başlı tüm online kitabevlerinde satışa çıkacaktır. Dilerseniz de ülkenin en büyük edebiyat portallarında kapsamlı bir şekilde tanıtılacaktır.

Biz, birçok yayınevinin aksine kitabı çıkardıktan sonra da peşini bırakmıyoruz. Kitap yayınlandıktan sonra satış görevlilerimiz belli başlı kitabevlerine kitabın tanıtım bültenini gönderiyor ve tüm online kitabevlerine kitabın satışı için gerekli tüm bilgileri ulaştırıyoruz. Artık Türkiye'de her gün onlarca kitap piyasaya sunulmaktadır; bunların çok azı adını duyurabilmektedir. Duyuranlar da yazarın başarısı kadar yayınevinin yürüttüğü tanıtım kampanyasının başarısına bağlıdır. Cinius olarak işin ikinci yarısını en iyi şekilde yapmayı vaadediyoruz.

Cinius kitaplarını bulabileceğiniz kitabevleri ve dağıtımcılardan bazıları:*

 • D&R Kitabevleri (Özel anlaşma ile çalışmaktayız, dolayısıyla bütün şubelere ulaşabilmekteyiz.)
 • Alkım Kitabevleri
 • Dost Kitabevleri (Ankara)
 • Bilim Sanat Kitabevi (Ankara)
 • Altay Kitabevleri (İzmir)
 • İstiklal Kitabevi
 • Mephisto
 • İnsancıl Kitabevleri (Eskişehir)
 • Alfa Dağıtım
 • Artı Dağıtım
 • Say Dağıtım
 • Final Dağıtım

Cinius kitaplarını bulabileceğiniz online kitabevlerinden bazıları:

 • NetKitap
 • İdeefixe
 • Pandora
 • Kitap Yurdu
 • İlkNokta

Cinius Yayınları yayın dünyasında yıllardır olmanın verdiği avantajlarla, çoğu yayınevinin ulaşamadığı kadar geniş bir dağıtım ağına sahiptir. Yayınladığımız ve editöryel denetimden geçtikten sonra kitabevlerinde satışa uygun bulunan kitaplarımız, ülkenin dört bir köşesine ve istenilmesi durumunda KKTC ve yurt dışına da ulaştırılmaktadır. Ülkenin en büyük kitap dağıtımcılarıyla çalışmanın yanısıra, kitapları en büyük online kitabevlerine de ulaştırmaktayız. Zaten bunların biri yine bizim bünyemizde bulunan NetKitap.

Dağıtım Süreci Nasıl İşliyor?

Cinius Yayınları neredeyse elli yıldır Cağaloğlu'nun merkezinde yer alan bir yayınevi olan Sosyal Yayınlar'ın bir yan kuruluşudur. Bu eşsiz konumumuz dolayısıyla yayın dünyasındaki belli başlı tüm dağıtımcılar ve kitabevleriyle çalışmaktayız. Yayınladığımız her kitabı piyasaya sürmeden önce kitabın bir basın bültenini faks ve e-posta aracılığıyla ilgili kurumlara gönderiyoruz. Ardından dağıtımcılardan yeni çıkan kitap için gelen siparişleri alıyor ve kitabı o gün ya da en geç ertesi gün dağıtımcılara ulaştırıyoruz. Bundan sonra dağıtımcılar, genelde kitabevlerine gönderdikleri bilgilendirme fakslarıyla, o gün ya da o hafta çıkan yeni kitapları duyuruyor ve kitabevlerinden bu kitaplar için sipariş alıyorlar. Bu aşamada bizim artık Cinius Yayınları olarak herhangi bir müdahalemiz söz konusu olmuyor. Kitabevleri hangi kitapları satmak istediklerine kendileri karar veriyorlar. Bu durum Cinius ya da herhangi başka bir yayınevine özgü değil, tüm yayıncılar için geçerlidir. Başlığıyla ya da konusuyla ilgi çeken kitaplar, sektörün doğası gereği, daha çok sipariş toplayabiliyor; satma ihtimali az görülen kitaplar için siparişler de kısıtlı oluyor. Cinius Yayınları'ndan kitabını yayınlamak isteyen tüm yazarlara, piyasanın işleme sürecini açık bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz.

Cinius Kitaplarının Satış Başarısı

Her yayınevinden çıkan kitaplar gibi Cinius Yayınları'ndan çıkan kitapların da satış miktarları büyük farklılıklar gösterebiliyor. Baskısı birkaç ayda tükenen kitaplar olduğu gibi, şu ana kadar satış sayısı iki yüz adedi geçemeyen kitaplarımız da bulunuyor. Bazı durumlarda yazarlar kitabın tanıtımı için kendileri işe koyuluyorlar ve satışta hissedilir bir fark yaratabiliyorlar. Bazı durumlarda yazar hiçbir şey yapmasa da kitap başarılı bir satış grafiği çizebiliyor. Cinius Yayınları standart bir yayınevinin yeni çıkan bir kitap için yapacağı tüm tanıtım hizmetlerini düzenli olarak yapıyor. Kitaplar bir defa tanıtılmakla kalmıyor, daha sonra da düzenli olarak kitabevleri ve dağıtımcılara gönderilen yayın listeleri ve tanıtım bültenleri aracılığıyla hatırlatılıyor. Bundan da önemlisi kitabın "BASKISI MEVCUT" bilgisini de sürekli bilgilendiriyor ki herhangi bir kitabevinde bir müşteri kitabı isteyecek olursa, kitabevi rahatlıkla kitabı temin edebilsin.

Bununla birlikte bazı yazarlara, kendi istekleri doğrultusunda, özel bir Kitap Tanıtım Uzmanı bağlıyoruz; (bkz. Tanıtım) bu sayede kitabın geniş çaplı tanıtımı yapılabiliyor. Çeşitli ulusal kanallar ve yaygın bir kitleye ulaşan gazetelerde sık sık Cinius Yayınları kitaplarına rastlanmasının sebebi budur (bkz. Basında Cinius). Ancak başka herşey gibi bunun da bir satış garantisi vermediğini hatırlatmak isteriz. Son aşamada bir okurun bir kitabı satın alıp almayacağı, tamamen kendini ilgilendirdiği için, ve okurun zevk ve tercihlerine müdahalenin söz konusu olamayacağı için, her kitap kendi satış grafiğini kendisi belirliyor diyebiliriz.

*Kitabevleri kitapları kendi talepleriyle getirmektedirler ve hiçbir kitabevi bir yayınevinin bütün kitaplarını raflarında bulundurmaz. Burada önemli olan iki faktör vardır, birincisi talep gelmesi durumunda kitabı getirtebilmesi (başka bir deyişle yayınevini tanıması ve hangi dağıtımcılardan kitaplarını istetebileceğini bilmesi, ikincisi de satış grafiği iyi olan kitapları raflarında mutlaka bulundurması.)

 
 
 
Cinius Yayın Paketlerine
Neler Dahil?
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok

* Bu hizmet sadece Premius paketinde ücrete dahildir.
* * Bu hizmet Premius ve Maksimus'da ücrete dahildir, Poetikus'da değildir.
*** Bu hizmet Premius ve Poetikus'da ücrete dahildir, Maksimus'da değildir.
**** Bu hizmet tüm paketlerde ücrete dahildir.


Başvuru Dosyanız Nasıl Olmalı?
Dosyanızı bugün gönderin, en geç bir ayda kitabınız basılsın.

Yayın Paketlerimiz >
Sıkça Sorulan Sorularr >


Dosyanızı Hemen Göndermek İçin Tıklayın!

Merak ettikleriniz mi var? Bizimle bağlantı kurun.

Telefon, e-mail, Skype ya da yüz yüze bizimle her an görüşebilirsiniz.

(0212) 528 33 14 ya da
(0212) 527 79 36'yı arayın, yayindanismani@ciniusyayinlari.com adresine yazın ya da bu adresi Skype listenize ekleyin, yardımcı olalım!

09:00'dan 19:00'a - Haftaiçi
11:00'dan 17:00'a - Cumartesi (Kadıköy ofisi)

Değişik yazarlar, değişik deneyimler.

Cinius yazarları kitapları yayınlanırken yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorlar.
Devamı >
© 2012.