13.06.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..


Talep-Doğrultusunda-Baskı sayesinde sınırsız baskı.

TDB'yi Türkiye'de gerçek anlamda uygulayan tek yayınevi olan Cinius'un bütün dünyada yazarların ve yayıncıların yeni tercihi olan dijital baskı imkanını kullanması sayesinde artık kitabınızın baskısının tükenmesi diye bir dert kalmıyor. TDB, adı üstünde, kitaba talep gelmesi durumunda, kitabın anında, gerekirse tek bir adet bile üretilebilmesini içeriyor.

Kitabınızın bir salon boyutunda bir yazıcıda basıldığını ve aynı yazıcının sayfaları harmanladığını, kapağını bastığını ve kitabı ciltlediğini hayal edin. Sonuç, daha önce yanına bile yaklaşılmayan bir baskı kalitesi, çok hızlı üretim ve en önemlisi kitabın her an temin edilebilir olması. Elbette, bütün bunlar da, kitap bir anda 500 ya da 1000 adet üretilmediği için, klasik bir matbaa baskısından çok daha ekonomik olarak gerçekleşiyor. Amerika ve Avrupa'da büyük ölçekli yayınevlerinin de git gide tercih etmeye başladıkları TDB (İngilizce adıyla POD - Print on Demand) çok yakında Türkiye'de de yaygınlaşacak gibi görünüyor ama siz, kendi kitabınız için, bir adım öne geçip, şimdiden bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Ekopress - Ekonomik, ekolojik ve ekspres baskı.
Premius Ekopress (ve aynı şekilde TDB ile basılan Poetikus) kitapları, talep doğrultusunda üretildiklerinden, herşey bir yana, oldukça çevreci kitaplar olma özelliğini taşıyorlar. Yine aynı şekilde, kitap bir anda binlerce üretilmediği için, büyük bir matbaa maliyetinden kurtuluyorsunuz ve dolayısıyla en ekonomik baskı yöntemi oluyor. Bütün işlemler aynı makinede yapıldığı için de (normal bir matbaada bir kitabın üretilmesi için baskı, harmanlama, ciltleme vb. işlemler ayrı ayrı makinelerde yapılıyor) kitap neredeyse 10 kat daha hızlı üretiliyor. Ekopress isminin belirtmediği bir özelliği daha var: kaliteli baskı. Dijital baskı teknolojisi sayesinde, kitabınızın oluşturulmasında kullanılan bütün veriler dijital yolla baskıya gönderiliyor. Yani en ufak bir veri ya da kalite kaybı olmadan. Bu sayede en iyi matbaaların bile elde edemedikleri kalitede ve netlikte bir baskı elde edilmiş oluyor. Yine kitap, yüksek adette üretilmediği için, normalde yayınevlerinin kaçınacağı ama bu durumda neredeyse hiçbir maliyeti farkı yaratmayan en kaliteli kitap kağıtları kullanılabiliyor.

Revizyon Kolaylığı
Kitabınızın ilk baskısı yapıldı, kitabı elinize aldınız ve hoşunuza gitmeyen cümleler fark ettiniz. Normalde böyle bir durumda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Kitabınız en aşağı 500 adet üretildiği için, yeni bir baskı yapabilmek için uzunca bir süre beklemeniz gerekecek. O gün geldiğinde de, gerçekleştireceğiniz tek bir harf değişikliği bile, kitabın filmlerinin baştan alınmasını, kalıplarının baştan çekilmesini içereceği için ekstra bir sürü masrafa neden olacak. TDB sayesinde artık bu dertten de kurtuluyorsunuz. Kitabınızda bir hata mı buldunuz, çok ufak bir ücret karşılığında (değişiklik başına 10 TL) anında düzeltebilirsiniz! Kitap gelen talepler doğrultusunda üretileceği için, ardından gelen ilk siparişte de kitabınız düzeltilmiş haliyle okuruna ulaşacaktır.

Kitabınız kaç sayfa tutarsa tutsun, fiyatlar sabit.
Premius Ekopress (ve aynı şekilde TDB ile basılan Poetikus) kitapları, offset baskı kullanan paketlere oranla (Premius ve Maksimus) 160 sayfaya kadar sabit fiyatla üretiliyor. 160 sayfadan sonra her 16 sayfa için 100 TL'lik ekstra bir maliyet vardır.

.

Pakete Geri Dönü

 

 
Pakete Geri Dönü

Cinius Yayın Paketlerine
Neler Dahil?
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok

* Bu hizmet sadece Premius paketinde ücrete dahildir.
* * Bu hizmet Premius ve Maksimus'da ücrete dahildir, Poetikus'da değildir.
*** Bu hizmet Premius ve Poetikus'da ücrete dahildir, Maksimus'da değildir.
**** Bu hizmet tüm paketlerde ücrete dahildir.


Başvuru Dosyanız Nasıl Olmalı?
Dosyanızı bugün gönderin, en geç bir ayda kitabınız basılsın.

Yayın Paketlerimiz >
Sıkça Sorulan Sorularr >


Dosyanızı Hemen Göndermek İçin Tıklayın!

Merak ettikleriniz mi var? Bizimle bağlantı kurun.

Telefon, e-mail, Skype ya da yüz yüze bizimle her an görüşebilirsiniz.

(0212) 528 33 14 ya da
(0212) 527 79 36'yı arayın, yayindanismani@ciniusyayinlari.com adresine yazın ya da bu adresi Skype listenize ekleyin, yardımcı olalım!

09:00'dan 19:00'a - Haftaiçi
11:00'dan 17:00'a - Cumartesi (Kadıköy ofisi)

Değişik yazarlar, değişik deneyimler.

Cinius yazarları kitapları yayınlanırken yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorlar.
Devamı >
© 2012.