23.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..


Kalın Cilt ve Şömiz

Kitabınızın rafta göz doldurmasını ve yıllara dayanan prestijli bir eser olmasını istiyorsanız bu seçenek sizin için. Cinius olarak kitabınızı ciltlemekle kalmıyoruz, cildin üzerine kuşe kağıdına basılmış şık ve gösterişli bir şömiz atıyoruz.

İngilizce konuşan dünyada 'hard cover' olarak adlandırılan bu cilt biçimi aslında en eski ciltleme tekniğidir. Günümüzde kalın cilt dünyanın çeşitli yerlerinde yazarların kitaplarının ilk baskıları için tercih edilmektedir. İlk baskı tükendikten sonra kitap, bizde de en yaygın ciltleme şekli olan 'paperback' şeklinde satışa sunuluyor. Sadık okurlar bu ilk kalın ciltli 'özel' baskıyı kitap piyasaya çıkar çıkmaz ediniyor; arkadan gelen okurlar ise daha ucuz olan 'paperback'i tercih ediyor. Ülkemizde henüz böyle bir gelenek yerleşmediyse de Cinius olarak tüm yazarlarımıza, istemeleri durumunda, ciltli ve şömizli kitaplar sunuyoruz. Ciltli kitapların sayfaları tutkalla değil, dikişle birleştiriliyor ve normal kitaplarda zamanla görülen sayfaların kopması, kapağın yıpranması gibi sorunlar ortadan kalkmış oluyor.

Cildin üzerine yerleştirilen kuşe kağıdına basılmış şömiz, kitabın kapağına yazıyla doldurulabilecek iki alan daha sağlamaktadır. Bu iki alan ön ve arka kapağın, içeri doğru katlanan kulakçıklarıdır. Geleneğe uygun olarak, ön kapağın kulakçığına kitabın kısa bir özetini, arka kapağın kulakçığına da yazarın yaşamöyküsünü basıyoruz.

Kitabınızı hem ciltli, hem ciltsiz tercih etmeniz durumunda kitabınız için iki ISBN başvurusu yapılıyor. Ciltli kitabınız da tüm diğer kitaplar gibi ülke çapındaki kitabevlerinde ve online kitabevlerinde satışa çıkarılıyor, fiyatının ne olacağına da tamamen siz karar veriyorsunuz. Ancak hemen belirtelim, kitabınızın ciltlenmesini istiyorsanız, bu işlem elle yapıldığından, kitabın size teslim edilmesi süresi miktara bağlı olarak bir hafta kadar uzayabiliyor.

Kalın Cilt ve Şömiz istiyorum, nasıl başvurabilirim?

Metninizi bize gönderirken karşınıza çıkan formda "Kitabınız için standart cilt mi, kalın cilt mi istersiniz?" diye bir soru çıkıyor. Kalın cilt istemeniz durumunda kulakçıkların içine yazılmasını istediğiniz metinleri doldurabileceğiniz iki alan çıkıyor karşınıza. Kitabın üretimine başlanmadan önce şömizin bir örneği size e-mail yoluyla ulaştırılıyor ve onayınız isteniyor. Ancak onay vermeniz durumunda baskıya geçiyoruz.

Pakete Geri Dönü

 

 
Pakete Geri Dönü

Cinius Yayın Paketlerine
Neler Dahil?
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok
ok

* Bu hizmet sadece Premius paketinde ücrete dahildir.
* * Bu hizmet Premius ve Maksimus'da ücrete dahildir, Poetikus'da değildir.
*** Bu hizmet Premius ve Poetikus'da ücrete dahildir, Maksimus'da değildir.
**** Bu hizmet tüm paketlerde ücrete dahildir.


Başvuru Dosyanız Nasıl Olmalı?
Dosyanızı bugün gönderin, en geç bir ayda kitabınız basılsın.

Yayın Paketlerimiz >
Sıkça Sorulan Sorularr >


Dosyanızı Hemen Göndermek İçin Tıklayın!

Merak ettikleriniz mi var? Bizimle bağlantı kurun.

Telefon, e-mail, Skype ya da yüz yüze bizimle her an görüşebilirsiniz.

(0212) 528 33 14 ya da
(0212) 527 79 36'yı arayın, yayindanismani@ciniusyayinlari.com adresine yazın ya da bu adresi Skype listenize ekleyin, yardımcı olalım!

09:00'dan 19:00'a - Haftaiçi
11:00'dan 17:00'a - Cumartesi (Kadıköy ofisi)

Değişik yazarlar, değişik deneyimler.

Cinius yazarları kitapları yayınlanırken yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorlar.
Devamı >
© 2012.