23.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları > Katalog> Kitap Listesi

Tüm Yayınlar
Çağdaş Türk Yazarları
Şiir Kitapları
Anı
Araştırma İnceleme
Tarih Bilim Felsefe
Ekonomi
Sağlık
Kişisel Gelişim
Sözlük
Yemek Kitapları
Deneme
Gezi Kitapları
Mizah ve Eğlence
Din ve Teoloji
Eğitim / Dil


Perihan Karayel
Sıralamayı göre yap

-18 - 84453

Amerika Anılarım,
Perihan Karayel

Hayaletler evinden çıkarken bir ses: "Aman ha, bu hayaletlere yüz vermeyin, sonra sizi bırakmazlar" diye bizi uyardı. Gülüp geçecektik ama çok geçmeden raylar üzerinde yürüyen arabamız birden biraz yan yattı ve yol boyunca uzanan aynada oğlumla benim aramıza koca bir hayaletin oturmuş bizimle birlikte çıkışa yöneldiğini gördük...

Mangalda pişen köftelerin kokususu alan bir kedi bize doğru yaklaşıyordu. Eşim onu "pişt" diye kovmak istedi. Hayvan bana mısın demedi. Oğlum, kedinin bizi anlamadığını söyledi. "Nasıl olur" dedim. "Bir kedi 'pist' dersen gider, 'pisi pisi' dersen gelir." Oğlum gülüyordu. "O halde 'pisi pisi'de bakalım gelecek mi." Hemen denedim. Parmaklarımı birbirine sürtüp "Gel pisi pisi" dedim. Koşup atlaması gereken kedi yerinden kımıldamadı bile. Meğerse kedileri çağırma, kovma sözcüklerinin de İngilizcesi varmış.
...


Anı; 208 sayfa, 2. hamur , ISBN: 978-605-4177-02-8
Etiket 6,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 5,70 TL (%5 indirim 0,30 TL)0 - 201104

Aşkın Çifte Şifresi ,
Perihan Karayel

“Seni, geleceğim dediğin günde, bekle dediğin yerde bekledim, gelmedin. Ben o günün hayaliyle yıllarca bir gonca gibi büründüm, sarındım sevdama. Rengimi, kokumu sana sakladım ama gelip görmedin, koklamadın. Beni bıraktığını anladığım o anda burkuldum, soldum, yaprak yaprak döküldüm, öldüm.”
“Sabah rüzgarı bana sözleştiğimiz yerde beklediğini söyledi. Aşkımızın engeli beni, görünmeyen zincirlerle kampüsün tüm ağaçlarına bağlamıştı, gelemedim. Buluşma sözü, yeri, zamanı ile daha ilk söylendiğinde kandırmacaydı. İkimize biçtiğim meslek de oyalanman içindi. Ben seni hep aldattım. ‘Seni kardeşçe seviyorum,’ dedim. O da yalandı. Seni, seninkinden büyük bir aşkla seviyorum. Ne var ki ben bu aşkla kahrolsam da seni kurtarmalıydım. Beni unutasın diye gelmedim.”
Aşkın birinci şifresini çözer gibi olmuştu. Birincinin zorluğunda ikinci şifre belirdi. Çözümü için şifrecinin olması gerekirdi. Oysa o, kaçmış gitmişti. Yıllarca ikinci şifrenin çözümünde uğraş vererek aradı şifreciyi. Tam bulma umudunu yitirmişti ki bir gün onu karşısında görüverdi.
...


Çağdaş Türk Yazarları; 347 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786052965665
Etiket 27,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 16,20 TL (%40 indirim 10,80 TL)-18 - 74835

Ateşin Getirdiği Bengisu,
Perihan Karayel

Türk Devletinin yaşam sırrı, Cumhuriyetten önceki Osmanlı Devletinde özgüvenin kibre dönüşmesi, kibrin aymazlığa bürünmesi evrelerinde unutulmuş gitmişti. Yaşam sırrının unutuluşu yok oluşa götürüyordu onu. Sona bir adım kala Mustafa Kemal adlı bir bilirkişi çıktı ortaya. Yitmekte olan o sırrı, yüreğindeki yurt sevgisine zekâsının enerjisini katarak keşfetmişti. Türk Devletini yeniden yaşama geçirmenin en iyi aracı Cumhuriyet Güneşiydi. Ne var ki o mutluluk, ululuk güneşi, rezeleri körlenmiş, kilidi yuvasında erimiş, ışık sızdırmayan, paslı, koca, kalın bir demir kapının ardındaydı. Bu kapıyı açıp aydınlığı yakalamak olanaksız gibiydi. Olanaksızı tanımıyordu özgürlük âşığı o insanlar.
Mustafa Kemal’in önderliğinde, yürek karartıcı, umut kırıcı o kara kapıyı yıkabilme başarısını bedenlerinin her hücresinde yokluğun, yorgunluğun; kanın, gözyaşının dayanılmaz sancılarını duya duya, zorlu, yıpratıcı bir uğraş vererek elde ettiler. Böylece vardıkları Cumhuriyet Güneşini sonraki kuşaklara kıvançla bıraktılar.
...


Çocuk Kitapları; 174 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9789944126526
Etiket 7,50 TL, ciniusyayinlari.com'da 7,12 TL (%5 indirim 0,38 TL)-18 - 85130

Batmayan Güneş ,
Perihan Karayel
Cumhuriyet

Batmayan Güneş - Cumhuriyet kitabı, yazarın öğretmenliği sırasında kutlamış olduğu Cumhuriyet bayramları uygulamalarından oluşmaktadır.

İNKILAPLARIMIZ
Kurtulduktan sonra İzmir, "İlk hedef Akdeniz'dir" Diye doğrulan parmak, Yeni hedeflere çevrildi bir bir. Cumhuriyet'ten sonra Karanlık, cahillik tarihe gömüldü. Milletimin yüzü güldü.

CUMHURİYETE NASIL KAVUŞTUK DÜZENLEMESİNDEN
SUNUCU: - Sayın konuklarımız, şimdi size güzel bir destan anlatacağız. Bu destan, dost, düşman herkesi şaşırtan bir olaydır. Bu destan, "Hasta Adam" denilen ve ölümü beklenen dev bir milletin hayata dönme çabasıdır. Bu destan, tuzağını kıran bir aslanın kükreyişi, dizginlerini koparan bir küheylanın şahlanışıdır. Hepimizin, kutsal ulusumuzun, şu anda var oluşumuzun gerçek öyküsüdür bu... Şimdi onun nasıl olduğunu anlatacağız.
...


Çocuk Kitapları; 112 sayfa, 2. hamur , ISBN: 978-605-4177-10-3
Etiket 6,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 5,70 TL (%5 indirim 0,30 TL)0 - 201090

Bir Göl Masalı,
Perihan Karayel

Ülkelerin birinde bir göl varmış. Bu göl pırıltılı suları, barındırdığı hayvanları, bitkileri ile bir masalı tekrarlar dururmuş. Masal bir bahar günü başlamış. O gün birden bire koskocaman, koyu yeşil “1-Bir” yaprak dipten gelip göl üstünde belirivermiş…
Bir çok olayın geçtiği bu göldeki yaşam birliğinin yanında sayıların birer birer arttığını anlatan Perihan Karayel’in bu masalını kitapsever okurlar çok sevecekler.

...


Çocuk; 16 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786052965382
Etiket 10,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 6,00 TL (%40 indirim 4,00 TL)0 - 199891

Cici Öyküler ,
Perihan Karayel

Cici Öyküler'de Ay'a inen örümcekten, Cumhuriyet Bayramı'na... Uçma denemesine katılan kediden eski mahallemize... Kendini beğenmiş Sarı Taksi'den Ömer'in kahramanlığına. değin sevimli, hoş öyküler yer almaktadır. Ayrıca sıcak ve yalın anlatım öykülerin şirinliğine şirinlik katarak kolayca bilgilenmenin yolunu açmakta......

Öykü; 73 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786053231806
Etiket 14,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 8,40 TL (%40 indirim 5,60 TL)-18 - 119493

Gegepos,
Perihan Karayel

Genç kız, sevdiği delikanlıdan hırsların, kinlerin aralarına girmesi ile ayrılmak zorunda kalmıştı. Aşkını yıllarca taşıması aşkına mı, yoksa aşk duygusuna mı bağlılığındandı, ayırt edemiyordu. Aşkının akışında zincirlenip mahkûm olan genç kadını kurtarma çabası için önüne sürülen seçenek katlanabilir gelmişti ona. Aldatıldığında duyduğu acı, onu Gegepos'la buluşturdu.
Gegepos bilge bir uyarıcı, bir yol gösterici, bir ışık tutucu mu? Darda kalanlara yardım eden bir kahraman mı? Zorlu bir yaşam süren genç kadına sevecen yaklaşımı, ona gösterdiği olaylar, sunduğu mucize niteliğindeki armağanlar erdemli bir özveri duygusundan mı?
Gegepos gerçekten ulu biriyse yürekten vericiliği neden bir kişi ile sınırlı? Yoksa vericiliğine karşı istediği bir bedel mi var?
...


Çağdaş Türk Yazarları; 378 sayfa, 2. hamur , ISBN: 978-605-127-336-5
Baskısı Yok


-18 - 93928

Hayalcan,
Perihan Karayel

"Affedersiniz, sanırım sizi tanıyorum." Yaşlı kadın gözkapakları düşmüş ela gözlerini Hayalcan'ın yüzüne dikti.
"Sizi çıkaramadım, kendinizi tanıtmanızı istesem gücenir misiniz?"
"Siz beni bugüne dek hiç görmediniz ama ben sizi çok iyi tanıyorum. Siz Pervin öğretmen değil misiniz? Adana'da bir dönem 29 Ekim İlkokulu'nda çalışmıştınız, öyle değil mi?"
"Evet, ben Pervin öğretmenim. Nasıl oluyor da ben sizi hiç görmediğim halde siz beni tanıyorsunuz?"
Bunları konuşurlarken ikisi birden apartmana girmişlerdi. Pervin, birinci katta olan evinin kapısına gelmişti. Otomatın düğmesine dokundu. Çantasından anahtarı çıkardı, ampulün ışığında oluşan gölgesiyle kararan kilidi görmek için yana çekilirken birden karartının tek olduğunun ayrımına vardı. Yanındaki adamın gölgesi yoktu. Elinde anahtar, öylece kalakaldı.
"Senin gölgen yok" dedi hayret ve korku dolu bir sesle....


Çocuk Kitapları; 344 sayfa, 2. hamur , ISBN: 978-605-5618-32-2
Etiket 21,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 19,95 TL (%5 indirim 1,05 TL)0 - 201091

İkizler ,
Perihan Karayel

Matematik Baba bir gün ikiz kızlarını oturtup önlerine biri mavi diğeri yeşil iki torba koydu.
“Bunlarda matematik soyumuzun temel işaretleri var. Her biriniz birini alsın,” dedi.
Böylece İkiz 2’ler, matematik işaretlerinin etkisiyle tanışacakları olaylar içinde kendilerini buldular.
Perihan Karayel’in bu masalını kitapsever küçük okurlar çok sevecek.
...


Çocuk; 16 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786052965597
Etiket 10,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 6,00 TL (%40 indirim 4,00 TL)-18 - 177300

İlkokullar için Çeşitli Etkinlikler ,
Perihan Karayel

Yazar bu kitap ile ilkokullardaki etkinliklerle ilgili daha önce çıkardığı DRAMALAR, CUMHURİYET ve ÖLÜMSÜZ adlı üç kitabını tamamlamaktadır. Kitabın içinde Okuma Bayramı, Canlı Zaman Şeridi, Dertleşen Okul Eşyaları, Canlı Kitaplar, Kitap ve Karagözle Hacivat, Şehit ve Gazileri Anarken… gibi daha birçok, belirli günlerle veya bazı ünite konularıyla ilgili düzenlemeler, skeçler dramalar bulunmaktadır. ...

Çağdaş Türk Yazarları; 174 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786051275659
Etiket 10,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 9,50 TL (%5 indirim 0,50 TL)-18 - 85131

İlköğretim Çocuklarına Dramalar,
Perihan Karayel

İlköğretim Çocuklarına Dramalar, ilköğretim öğrencilerine göre yazılmış dört oyundan oluşuyor. Yazarın öğretmenliği sırasında başarıyla uygulanan oyunlar diğer öğrencilerce de sahnelensin diye kitaplaştırılmıştır.

NASRETTİN HOCA
Hocamız hiç kimseyi incitmeyi sevmezdi, Bilirdi dünya malı kalp kırmaya değmezdi. Hem kırmadan kimseyi, hem incinmeden biri yola getirmeliydi bu haylaz tembelleri. Görelim Hoca nasıl bunlarla baş edecek nasıl suluyu kuru, kuruyu yaş edecek

ÖZGÜRLÜK MELEKLERİ
Çanakkale Savaşıyla İlgili Bir Oyun
2. ASKER: Vatan için akarsa kanın, milletin için yanarsa canın Özgürlük Melekleri görünürler. Nasıl ki yaralandığında görmüştün. İşte öyle zamanlarda onları görür her yiğit. Sonra ya gazi olur, ya şehit

ÖĞRETMEN
Sen milletimin anlına kaderini yazansın. Sen yükseliş anıtının temelini atansın. Sen kuraklığı yok edecek yağmur yüklü bir bulut. Sen karaları ak edecek ışık yüklü bir umut.
...


Çocuk Kitapları; 160 sayfa, 2. hamur , ISBN: 978-605-4177-11-0
Etiket 8,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 7,60 TL (%5 indirim 0,40 TL)0 - 189845

Kaçkınlar,
Perihan Karayel

Tarihsel eser kaçakçılığı yapan bir turist, Mentalon adlı Eski Çağ’da yaşamış bir bilginin büstünü aramaktadır. Büstün kulaklarının birleşmesiyle yaşamı etkileyen bir tılsım oluştuğunu okumuştur. Büstü bulur. Ne var ki büstün sağ yanı kopuktur.
Kaçakçı çetesi, bu sağ kulağı elinde bulundurduğunu tahmin ettikleri gencin peşine düşerler. Onlardan kurtulmak için, yeni açılmış bir kampa gitmekte olan delikanlı yolda şiddetten kaçan bir yaşıtına rastlar. Bu iki ergen, her biri başka bir nedenden kaçan diğer üç genç ile dağdaki gençlik kampında bir araya gelirler.

Bunlardan biri mükemmel olmaya zorlanmaktan kaçmıştır. Gördüğü baskıya başkaldırı olarak kendini kötüler kralı ilan eder. Düzenlediği hileler, aldatmacalar kampla sınırlı kalmayacak, çevredeki ormanlara, mağaralara, ırmağa değin genişleyecektir.

Kötü çocuğun oyunlarının tepkimeleri, kaçkınların kampa gelen diğer çocuklarla olumlu olumsuz ilişkileri, peşlerindeki kişiler, Antik Çağ’ın enerjisiyle kişilik kazanmış eski bir radyonun olaylara karışması ve bu arada gelişen bir aşk ile serüvenler sürüp gider.
...


Çağdaş Türk Yazarları; 245 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786051279282
Etiket 14,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 13,30 TL (%5 indirim 0,70 TL)0 - 201113

Mavi Öyküler Sitesi ,
Perihan Karayel

Günhan bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye bağımlı kalmış bir öğrenciydi. Zeki fakat çok çalışkan değildi. Babası onu, derslerden aldığı notlarla değerlendiriyor, bilgisayarında sürekli oyun oynadığını sanarak sık sık azarlıyordu.
Bu arada bir yazar, MAVİ ÖYKÜLER adlı bir site kurmuş öyküler yayınlamaktaydı. Çocuklar okulda yazarın kimliği üzerinde tahminler yürütürken Sinan yazara ulaşacağı savı ile övündü. Günhan: “Asıl bilgisayar başında sürekli oturan benim, ben senden önce çözerim yazarın gizini,” deyince iddiaya giriştiler.
Yazarın gizemine ulaşma üzerinde Günhan ile Sinan yarışırken MAVİ ÖYKÜLER sitesinde mucizeli, şaşırtıcı, maceralarla dolu, akıcı bir dille anlatılan sıra sıra öyküler yayınlanmaktaydı.
Mavi Öykülerin beğenildiğini gören bir yayınevinin yetkilileri, öyküleri yayınlamak için yazarını bulmaya davranmışlardı. Yazarın kimliğine acaba hangisi daha çabuk ulaşacaktı? Sinan mı, Günhan mı, yayınevi yetkilileri mi?
...


Öykü; 130 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786052965689
Etiket 15,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 9,00 TL (%40 indirim 6,00 TL)-18 - 156371

Ölümsüz,
Perihan Karayel

Ben, Perihan Karayel, kışın ilkbahara döndüğü günlerin birinde Adana'da doğmuşum.
Babam Alpullu Şeker Fabrikası'nda çalıştığından ilkokulu orada okudum.
Adana Kız Lisesi'nden mezun olup fark dersleri vererek öğretmen oldum. Otuz beş yıl kıvançla Adana ilinde çalıştım. Tahsilimi Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Önlisans programında iki yıl okuyarak geliştirdim. Emekli olduktan sonra profesyonel yazarlığa başladım. Çeşitli edebiyat ve resim kurslarına katıldım. Çoğu çocuklara ve gençlere yönelik olmak üzere, her yaşa göre yazmaktayım. En zevk aldığım uğraşlarım okumak, yazmak ve resim yapmak. İki çocuk annesi, beş torun büyükannesiyim. Ankara'da yaşıyorum.
Çalıştığım yıllarda kaleme alıp öğrencilerime uygulattığım etkinliklerimi kitaplaştırarak meraklısına sunmaya başladıktan sonra bu seriye 10 Kasın Atatürk'ü Anma Günlerinden birinde tasarlayıp sahnelediğim çalışmamı eklemeye karar verdim. Günün anlamının olmazsa olmazı Ulu Önderimizin hayatını ve kişiliğini kulağa, göze, gönle seslenerek izleyenlerin ilgisini çekebilme ve etkinliğe çok öğrenci katma amacıyla yaptığım o düzenlemeyi bazı değişiklerle yeniden yazıp tüm duygudaşlarımla paylaşmak dileğiyle ÖLÜMSÜZ adıyla kitaplaştırdım.

İyi okumalar.
...


Çağdaş Türk Yazarları; 48 sayfa, 1. hamur , ISBN: 978-605-127-335-8
Etiket 8,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 7,60 TL (%5 indirim 0,40 TL)0 - 202214

Öykü Evi,
Perihan Karayel

Tepede tek başına duran, köylünün tekinsiz dediği, boyası dökülmüş, camları kırık, terk edilmiş ev, Çoban Kerem’in ilgisini çekmekteydi.
Yedinci sınıfa geçtiği yaz, bir süredir onarılmakta olan evde kıpırtılar gördü. Sürüsüyle birlikte bahçe kapısına dek geldi. Evin yeni sahipleri onu hemen aralarına aldılar. O günden sonra Kerem, Beyaz Evdeki insanların kendi gerçek öykülerinin yanında, kimi:
‘Çoban Köpeğine Kafa Tutan Kuzu,’
‘Özlem Gözyaşlarıyla Genişleyen Nakışlı Örtü,’
‘Çocukların Umutlarını Yüklenen Bulut,’
‘Güllü Kazak,’
‘Uçan Gözler,’ ve benzerleri gibi masal kıvamında;
Kimi ise anı niteliğinde pek çok anlatı dinleyecekti. Onun için Beyaz Ev, bir ÖYKÜ EVİ olmuştu.
...


Çocuk; 127 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786056976995
Etiket 15,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 9,00 TL (%40 indirim 6,00 TL)
1 2 3 | Sonraki >    

36 kitaptan 1 ile 15 arasını görüyorsunuz   


Bize ulaşmak için: (212) 528 33 14


© 2006-2012

Facebook Sayfamıza Üye Olmak İçin Tıklayın