Web sitesi yöneticilerinin dikkatine!

Cinius'u siz de sayfanızdan duyurun!

Destekli Kişisel Yayıncılık nedir?

Cinius Yayınları nedir, öğrenmek için tıklayın!

Eserinizi gönderin, hemen yayınlayalım!
Paketlerimizden
birini seçerek yayın
dünyasına merhaba
deyin!

Editöryel Servisimiz
Editörlerimiz size
hangi konularda
yardımcı olabilir.
Editöryel servisin
avantajları neler?

Bu Yola Başvuran Ünlü Yazarlar
Yalnız değilsiniz! Tolstoy, Mark Twain, James Joyce ve daha niceleri bu yolu seçti!

 

NASIL ÇALIŞIYORUZ


Cinius Yayınları'nın arkasındaki yayıncı kadrosu bugüne dek yüzlerce kitabı yayına hazırladı. Bu sürecin zaman zaman kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz. Burada hazırladığımız Yol Haritasını izleyerek, başarılı bir yayıncılık serüveni yaşamak için neler yapmanız gerektiği konusunda fikir edinebilirsiniz.

Kitabınızı yayınlamayı, daha önce hiç gitmediğiniz bir yere yolculuk yapmak gibi görün. Arabaya atlayıp, nereye gideceğinize dair en ufak bir fikriniz olmadan ve bu yolculukta nelere ihtiyacınız olacağını bilmeden yola çıkmazdınız. Kitabı yayınlanmış bir yazar olmak için yola koyulmadan önce, bir stratejinizin olması işte bu yüzden önemli. Cinius Yayınları Yol Haritası size ana hatlarıyla bu yolculuğu tanıtacaktır.

1Birinci adım: Amaçlarınızı belirleyin

Kitabınızı yayınlamaya başlamadan önce, amacınızı ve hedeflerinizi iyi belirlemelisiniz. Aile ve arkadaşlarınızla paylaşacağınız bir kitabınız mı olsun istiyorsunuz? Bir konuda uzmanlaşmış bir profesyonel misiniz? Kitabınızı satmayı düşünüyorsanız, kaç adet satabilmeyi umuyorsunuz? Kitabınızın okur kitlesi kim ve hangi yaş aralığında? Kitabınızı pazarlamak ve tanıtmak için ne kadar vaktiniz olacak? Kitabı yayınlamak için belirlediğiniz nedenleri iyi kavrarsanız, hedefinize ulaşmanız kolaylaşacaktır.

1İkinci adım: Bir paket seçin

Amaçlarınızı belirledikten sonra, bu amaca en iyi hizmet eden Cinius Yayın Paketini seçin. Premius +, Maksimus, Poetikus ve Kurumsal adlı paketlerimizin her biri farklı bir amaca hizmet etmektedir ve içlerinden biri sizin için doğru paket olacaktır.

Daha geniş bir okur çevresine ulaşmayı hedefliyorsanız, kitabınızı editörlere gözden geçirtmenizi öneriyoruz. Bu Premius paketinde varolan bir servis. Profesyonel editörlerimiz kitabınızın dürüst ve tarafsız bir değerlendirmesini yapacaktır ve eserinizi daha kusursuz bir hale getirme konusunda fikirler üreteceklerdir. Bu onların işi. Editörlerimiz eserinizi umut vaadedici bulurlarsa, bu defa kitabınızın tanıtımı ve pazarlanması için Cinius farklı hizmetlerle karşınıza çıkacaktır. Bu konuda daha fazla bilgiyi bu metnin devamında bulabilirsiniz. Biz de her yayıncı gibi, iyi kitaplar arıyoruz. Ve bir kez karşımıza çıktı mı, o yazarı ve yazdığı kitabı olabildiğince geniş bir çevreye duyurmak isteriz.

Unutmayın ki kitabınızı satışa çıkardığınız anda okurlarınıza bir vaatte bulunuyorsunuz. Bu vaat, satın aldıkları kitabın geleneksel bir yayınevinden çıkmış bir kitapta bulunacak bütün profesyonel içeriğe sahip olduğudur. Bu nedenle Cinius'un Editöryel Hizmetinden yararlanmanızı önemsiyor ve her zaman için öneriyoruz. Cinius Yayınları, geleneksel yayınevlerinde sunulan profesyonel editöryel servisin aynısını sunuyor. Biz, sadece kitabınız yayınlansın istemiyoruz - olabilecek en iyi şekilde yayınlansın istiyoruz.

1Üçüncü adım: Dosyanızı gönderin

Size en uygun olan paketi seçtikten sonra, Editöryel Ana Hatlarımızı gözden geçirmenizde fayda var. Burada başvuru dosyanızda bulunması gereken ögeleri teker teker açıklıyoruz. Word ile yazdıysanız, hangi puntoda ve hangi formatta göndermeniz gerektiği, kitabınızın iç sayfalarında ya da kapağında kullanmayı istediğiniz görseller varsa, bunları ne şekilde bize göndermeniz gerektiğini burada açıklıyoruz. Bu belge, başvurunuzu yapmadan önce tüm gereken bilgilerin tamamlanmış olduğu konusunda emin olmanızı sağlayacaktır. Bu ön-hazırlık süreci boyunca, herhangi bir sorunuz olursa, bizimle e-mail ya da telefon yoluyla her zaman kolaylıkla bağlantı kurabilirsiniz. Belgelerinizin eksiksiz olduğu andan itibaren yayınlanma süreci başlamıştırtır ve yayınlanmış bir yazar olmaya doğru ilerliyorsunuz demektir.

1Dördüncü adım: Cinius uzmanlarıyla ortaklaşa yürütülen çalışma

Başvurunuz kabul edilir edilmez, kitabınız için ISBN başvurusu yapılacaktır ve çalışmanız yayın programımıza girecektir. Size bir yayın uzmanı bağlanacaktır, ve her tür sorunuz ve şikayetiniz için onunla her zaman bağlantıya geçebileceksiniz. Kitabınızın yayınlanma süreci boyunca, bu yayın uzmanı sizinle yayınevi arasındaki köprü olacaktır.

1Beşinci adım: Kitabınızı yayınlayın ve pazarlayın

Bir kitap yayınlamak, amaçlarınız ne olursa olsun, büyük bir başarıdır. Binlerce insan, yayınlanmış bir yazar olma hayaliyle yaşar, ama bunların çok küçük bir kısmı, gerçekten bu düşlerini gerçeğe dönüştürebiliyor. Bir kitap yazmak için günler, haftalar, hatta yıllar harcayan herkes, emeklerinin ortaya çıkarılmasını hakkediyor. Bir an için herşeyi bir kenara bırakın ve sadece bu başarınızı kutlayın!

Hedeflerinizden biri kitabınızdan binlerce adet satmak ise, kitabınızı yayınlayıp oturmayı ve satışların patlamasını beklemeyin. Kimse, var olduğunu bile bilmediği bir kitabı satın alamaz. İşte bu yüzden kitabınız için iyi örgütlenmiş bir tanıtım ve pazarlama stratejisi yapmak önemli.

Cinius Yayınları bu işin önemli bir kısmını üstleniyor. Anlaşmalı olduğumuz kitap dağıtımcıları ve kitabevleri sayesinde kitabınız yurdun dört bir köşesinde bulunan kitabevlerine ulaştırılıyor. Online satış ve edebiyat siteleriyle de görüşüyoruz ve kitabınızı onlar da satıyor ya da sergiliyor. Yazarlarımız yazarlıklarını ispat ettikçe ve başarılı eserlerin altına imzalarını attıkça Cinius olarak da onlara yeni kapılar açmaya özen gösteriyoruz. Bunun için Yıldız Tercihi, Yayıncının Tercihi ve Okurun Tercihi diye üç farklı sınıflandırmamız var. Yıldız Tercihi, kitabın tüm masraflarını bizim üstlenmemiz ve size karşı geleneksel bir yayınevi şeklinde faaliyet göstermemiz anlamına geliyor.

Her girişim, size öğrenme ve deneyim edinme fırsatları verecektir. Kitabı yayınlanmış bir yazar olmak için yola koyulduğunuz andan itibaren aslında yeni bir hikayenin ortasındasınız demektir. Umut, başarı ve bol bol deneyim içeren bir hikaye. Bütün süreç, sizin için unutulmaz olacaktır—Cinius Yayınları olarak bu macerayı göze almanızı size şiddetle öneririz!

 

 


Nasıl başvururum?

Başvuru Listesi

Bu pratik liste sayesinde başvurunuzu yapmadan önce hazırlamanız gereken belgeleri gözden geçirebilirsiniz.

Başvuru Listesini PDF olarak indirin.
Adobe Reader edinin
Yayıncılık Terimleri

Dosyanız Nasıl Olmalı?

Dosyanızı Cinius Yayınları'na göndermeden önce burada yazanları okuyun, bütün süreç daha hızlı işlesin.

Microsoft Word ile yazılan dosyalar
Diğer programlarla yazılan dosyalar

Resim Kullanıyorsanız

Baskıya uygun grafik ve ilüstrasyonlar nasıl olmalı? Bize göndermeden önce grafiklerin baskıya uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz...

Bize göndereceğiniz resim dosyaları nasıl olmalı?

Fiyatlandırma ve Kâr

Kitabınızın ne şekilde satılacağı, ne tür iskontolar yapılacağı ve sonuçta nasıl para kazanabileceğinizi merak ediyor musunuz?

Kitabın satış fiyatını nasıl belirleyeceksiniz?
Dağıtımcılar ve kitapçılar kitapları ne şekilde ve hangi koşullarda temin ediyor?

Online Satış

www.netkitap.com
www.ideefixe.com
www.kitapyurdu.com

ve daha fazlası...

 © Cinius Yayınları 2007. Tüm hakları saklıdır.
Cinius Yayınları İzlenim Yapım ve Sosyal Yayınlar'ın Ortak Girişimidir
MSN Messenger Destek Hattı: yayindanismani@ciniusyayinlari.com | İletişim | Gizlilik İlkelerimiz