H

Web sitesi yöneticilerinin dikkatine!

Cinius'u siz de sayfanızdan duyurun!

Destekli Kişisel Yayıncılık nedir?

Cinius Yayınları nedir, öğrenmek için tıklayın!

Eserinizi gönderin, hemen yayınlayalım!
Paketlerimizden
birini seçerek yayın
dünyasına merhaba
deyin!

Editöryel Servisimiz
Editörlerimiz size
hangi konularda
yardımcı olabilir.
Editöryel servisin
avantajları neler?

Bu Yola Başvuran Ünlü Yazarlar
Yalnız değilsiniz! Tolstoy, Mark Twain, James Joyce ve daha niceleri bu yolu seçti!

 


Cinius Hakkında

Sosyal KitapSarayCinius Yayınları, yeni yazarların kitaplarını yayınlayarak düşlerini gerçekleştiriyor. Yarım yüzyılı aşan bir yayıncılık deneyimiyle Cinius ekibi, yayın dünyasının merkezi olan Cağaloğlu'nun tam göbeğinde, NetKitap.com ile kurduğu stratejik ortaklık ile yeni yazarlara olduğu kadar deneyimli ve profesyonel yazarlara da eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Cinius Yayınları 50 yılı aşkın bir süredir çeşitli alanlarda yayıncılık faaliyetinde bulunmuş, merkezi Cağaloğlu - İstanbul'da bulunan Sosyal Yayınlar ve on yılı aşkın bir süredir başta yayın dünyası olmak üzere, çeşitli sektörlere tasarım, editörlük, çevirmenlik, web hizmeti ve her tür yayıncılık hizmeti sunan, merkezi Kadıköy - İstanbul'da bulunan, İzlenim Yapım'ın ortak girişimidir.


Sosyal Yayınlar


İzlenim Yapım

Sosyal Yayınları 1963 yılında Enver Aytekin tarafından kurulmuş, özellikle 70'li ve 80'li yıllarda Cağaloğlu'ndaki yayınevi ve kitabevi, yazarların ve aydınların uğrak yeri olmuştur. Enver Aytekin'in vefatından sonra yayınevi, kızı Zeynep Gülbay'ın önderliğinde faaliyetlerini sürdürmüştür. Türkçe'de yayınlanan ve ülkenin en iyi çevirmenlerinin kaleminden çıkmış en büyük Dünya Klasikleri dizilerinden biri bu dönemde Sosyal Dünya Klasikleri adı altında ortaya çıkmıştır. Son olarak ünlü Fransız filozofu Jean-Jacques Rousseau'nun Toplum Sözleşmesi'ni yayınlayan yayınevi, Ataol Behramoğlu, Bertan Onaran, Mazlum Beyhan, Lale Soykut, Nesrin Altınova gibi büyük yazar ve çevirmenlerin çalışmalarını yayınlamaktadır. Yayınevi aynı zamanda Çocuk Klasikleri adı altında çocuk ve gençlik romanları yayınlamaktadır. Sosyal Yayınlar aynı zamanda merkezi Cağaloğlu'nda bulunan Kitapsaray kitabevini de bünyesinde barındırmaktadır ve söz konusu kitabevi, internet alışveriş sitesi NetKitap'ın ana kitap tedarikçisidir.

İzlenim Yapım merkezi Kadıköy, Moda'da bulunan, ve on yılı aşkın bir süredir internette yayın ve edebiyat dünyasına yönelik büyük ölçekli projelere imza atmış, internet ölçeklerinde eski, yayın dünyasının ölçeklerinde bir hayli genç bir şirkettir. Kurumun en popüler hizmetleri arasında Sosyal Kitapsaray'la birlikte geliştirdiği NetKitap kitap satış sitesi ve İzEdebiyat edebiyat portalı sayılabilir. Sonuncusu 2003 yılında Microsoft ve Doruk.net ortaklığında verilen Altın Örümcek En İyi Topluluk Web Sitesi ödülünü almıştır. Bunun yanısıra Can Yayınları, Merkez Kitapçılık, Sel Yayınları, Çınar Yayınları, İdea Yayınevi, Türk Alman Kitabevi gibi yayın ve kitap dünyasının bir dizi önemli kurumuna web ve tasarım hizmetleri sunmaktadır ve söz konusu kurumların web sitelerini yapmaktadır. İzlenim Yapım, İdea Yayınevi ile birlikte Türkiye'nin ilk ve zamanına göre dünyanın "en gelişmiş" sayılabilecek elektronik kitap projesini de üretmiştir. Noeta adında 5 paketten, ve 10'u aşkın kitaptan oluşan bu proje, içerdiği bir dizi sözlük ve Latince, İngilizce, Fransızca ve Yunanca metinlerle yurt dışında çeşitli üniversitelerce de ilgi görmüştür. Noeta İzlenim Yapım'ın kurucularından Ekim Yardımlı tarafından geliştirilmiştir.

 


© Cinius Yayınları 2007. Tüm hakları saklıdır.
Cinius Yayınları İzlenim Yapım ve Sosyal Yayınlar'ın Ortak Girişimidir
MSN Messenger Destek Hattı: yayindanismani@ciniusyayinlari.com | İletişim | Gizlilik İlkelerimiz