19.06.2019
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları
> Yaratıcı Yazarlık > Yazarlık Atölyesi

Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık Yaz Okulu

Cinius Yayınları, erken yaşta kazanılan yazınsal becerilerin çocuklarımızın eğitim hayatları boyunca en büyük yardımcıları olacağına inanıyor. Bu nedenle 10-13 yaş grubuna yönelik bir Yaratıcı Yazarlık Yaz Okulu düzenledik. Dört hafta sürecek atölye çalışmasında çocuklarımız hayal güçlerindeki imgeleri yazıya dökmeyi öğrenecekler.

Cinius Yayınları Yaratıcı Yazarlık EğitimleriHafta 1:
Yazmak neden önemlidir, ne işimize yarar? İyi yazabilmek neden fark yaratır? Yazıyı güzel yapan genel kurallar nelerdir? Yazınsal türleri örneklerle inceleyip kelime oyunlarıyla yazı serüvenimize başlıyoruz.

Hafta 2:
Yaratıcılık ne demektir, nereden gelir? Yaratıcı potansiyelimizi nasıl koruyup geliştiririz? Zihnimizde yarattıklarımızı yazıya nasıl dökeriz? Yazmaya başlamadan önce düşünmenin ve düşünceyi olgunlaştırmanın önemini gösteren aktivitelerle yaratıcılığımızı kullanmayı öğreniyoruz.

Hafta 3:
Bir karakter yaratıp bu karakterin etrafında bir hikaye oluşturuyoruz. Hikayeyi oluştururken dikkat etmemiz gereken kuralları grup olarak kendimiz belirleyip hikayemizin bu kurallara uygun olarak ilerleyip ilerlemediğini kontrol etmeyi öğreniyoruz.

Hafta 4:
Ana hatlarını ortak oluşturduğumuz hikayemizi bir hafta boyunca bireysel olarak geliştirmiş olarak geliyor ve yazdıklarımızı karşılaştırıyoruz. Farklılığın değerini gözlemliyor ve olumlu eleştiri yapmayı öğreniyoruz. Tamamladığımız hikayelerimizi Cinius matbaasında kendimiz basıp, ciltleyip, kitap haline getiriyoruz.

Yer: Haftaiçi Cinius Yayınları Kadıköy ofisi, haftasonu Cinius Yayınları Cağaloğlu ofisi
Zaman: Talepler doğrultusunda gün ve saat belirlenir
Eğitmen: Cahit S. TARANCI (Rehber öğretmen)
Ücret:500 TL

Kayıt için Bijen Akgöl ile görüşebilirsiniz.
bijenakgol@ciniusajans.com
(216) 550 50 78 | (532) 623 31 86

 

 

 
Cinius Yaratıcı Yazarlık Atölyesi
Yaratıcı Yazarlık Atölyesine Hoş Geldiniz!
Grup çalısması
Tarih ve saat: Ön Kayıtlar Sonucu Belirlenecektir
Egitmen:
Çalışmaya göre belirlenir
Süre: 4 Hafta
Ücret: 600 TL (4 haftalık program , kişi başı)
Konular
Dört hafta süren programımızda yazarlığın çeşitli aşamaları irdeleniyor. Genel bir yazarlık eğitimi olabileceği gibi, yazarlığın tek bir boyutu da incelenebiliyor. Çalışmaya katılacak grubun beklentileri doğrultusunda bir eğitim programı çıkarılıyor.
Yazılan Dosya Üzerinde Birebir Çalısma
Tarih ve saat: Eğitmen ve Yazar Ortaklaşa Belirler
Eğitmen: Çalışmaya göre belirlenir
Süre: İhtiyaca göre belirlenir
Ücret: 150TL / 1 Saat
Konular
Bu paket yaratıcı yazarlık derslerinin kişiselliştirilmiş ve uygulamalı örneğini içeren sıkı bir çalısma temposuna dayanıyor. Yazar adayımız, yaratıcı editörümüzle birlikte dosyasının şekillenmesi, edebiyatta genel ve aykırı eğilimler, okuma ve yazma eylemi, çağdas ve postmodern romanın genel özellikleri gibi konularda tartışıyorlar, yazı örnekleri üzerinden karşılaştırmalı bir yazma sürecine giriyorlar. Aynı zamanda, ödevler, okuma listeleri aracılığıyla da yazar adayının yazma becerisi ve yetenekleri arttırılıyor.
Amaç, yazarın kendini daha iyi ifade edebilmesi, edebiyat dünyasının bilinmezleri hakkında fikir sahibi olması, yazmanın ve yaşamanın başat dünyasını kavraması olarak gösterilebilir.© 2014.