21.05.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları > Katalog> Kitap Listesi

Tüm Yayınlar
Çağdaş Türk Yazarları
Şiir Kitapları
Anı
Araştırma İnceleme
Tarih Bilim Felsefe
Ekonomi
Sağlık
Kişisel Gelişim
Sözlük
Yemek Kitapları
Deneme
Gezi Kitapları
Mizah ve Eğlence
Din ve Teoloji
Eğitim / Dil


Mehmet Tanberk
Sıralamayı göre yap

-18 - 112217

Çağlar Ötesi Aşk,
Mehmet Tanberk

Eski Mısır’da başlayıp, Türklerin Anadolu’ya yerleştiği çağa uzanan bir aşk hikayesinin anlatıldığı bu kitapta; aşkın kaynağı, sonsuzluğu ve yaradılışın sırrı olma özelliği ortaya konulmaktadır. Eski Mısır ve Anadolu; dünya uygarlık tarihinin önemli başlangıç noktalarıydı. Ama her şey farklıydı bu topraklarda. Eski Mısır; pagan inançları ve yönetimin devamlılığı ile binlerce yıllık istikrarı simgelerken, Anadolu göç eden kavimlerin, tek tanrılı dinler de dahil farklı inanç ve uygarlıkların buluşma noktası olmuş bu yüzden sürekli bir barış sağlanamamıştı.

İki dönemin insanlarının ortak etkileşim sahası aşkın evrenselliğiydi. İnsanlar her zaman sevdiler ve benzer duyguları paylaştılar. Aşkın büyüsüyle mutlu olup, ihanetler karşısında acı çektiler. Hasretin ateşiyle yanarken, vuslatın şevkiyle sarhoş oldular. Aynı güneşin doğuşuyla umutları tazelendi ve aynı mehtabı seyrederek sevgi sözcüklerini fısıldadılar sevgililere. Bu kitabın kahramanları, aşkı doyasıya yaşarken aslında bu duygunun felsefi, sanatsal ve bedensel yönlerini de keşfe çıkmaktadır. ...


Çağdaş Türk Yazarları; 268 sayfa, 2. hamur , ISBN: 978-605-127-231-3
Etiket 25,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 23,75 TL (%5 indirim 1,25 TL)0 - 202245

İstanbul Rüyaları,
Mehmet Tanberk

Bu romandaki şahıslar çoğunlukla hayalidir ama olayların tümü gerçektir. Öyle ki kitabın tamamını okuyanlar, İstanbul kültürü ve son dönem Türkiye’sinin ekonomik ve politik hikâyesinin özetini bulabilir. Yirminci yüzyıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük değişikliklerin gerçekleştiği bir çağ oldu.
Asrın ilk çeyreğinde insanlarımız Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşüne şahit oldu. Başta İstanbul olmak üzere yurdun büyük kısmı işgal altında kaldı. Asrın ikinci çeyreğinde ise Anadolu Türklerinin Atatürk öncülüğünde şahlanışı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun gurur ve sevincini yaşadı.
1946 yılında Birleşmiş Milletler kurucu üyesi olarak İnsan Hakları Beyannamesi’ne imza atan, NATO’ya katılan, AB’ne aday ülke seçilen Türkiye artık uygar Batı dünyasında yerini almış bir ülkeydi.
Türkiye 20’nci yüzyılın üçüncü çeyreğinde yeni sorunlarla karşılaştı. Kıbrıs anlaşmazlığının sonucunda İstanbul’un büyük ölçüde yağmalandığı, yüzyıllar boyu süren dostlukların ve yerleşmiş düzenin bir gecede bozulduğu 6-7 Eylül olaylarını yaşadı. Yunanistan ve ABD ile Türkiye arasındaki sorunlar, Kuzey Kıbrıs’ın işgali, askeri darbeler, Orta Doğu haritasının yeniden çizilmesinden kaynaklanan çalkantılar ülkeyi terör tehdidi altına girmesi sonucuna götürdü.
Yüzyılın sonunda iç ve dış askeri muhtıralar baskısı altında kalan Türkiye Cumhuriyeti dış ilişkilerini yeniden gözden geçirirken içeride de yeni kurulan partiler güç kazanıyordu. İşte bu kitabın kahramanları bu olayların tümünü yaşadı ve acı tatlı İstanbul rüyalarını gördüler.
...


Çağdaş Türk Yazarları; 430 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786057993036
Etiket 50,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 30,00 TL (%40 indirim 20,00 TL)

Bize ulaşmak için: (212) 528 33 14


© 2006-2012

Facebook Sayfamıza Üye Olmak İçin Tıklayın