12.04.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları
> Uzman Desteği > Üretim Süreci

Editöryel Ana Hatlar


Kendinizden o kadar çok şeyi kitabınıza kattınız ki... Bu durum, üretim süreci başladığında da devam etmeli. Cinius Yayınları'nda uzmanlarımız düşüncelerinizin dört dörtlük bir kitaba dönüştürülmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Sadece profesyonellerden oluşan deneyimli bir ekip size, kitabınızın üzerindeki tüm yaratıcı kararları size bırakmakla beraber, hem hizmet, hem destek sunuyor. Dosyanız için neyin daha iyi olacağına siz karar veriyorsunuz, biz de sizin fikirleriniz çerçevesinde kitapınızı tasarlıyoruz.

İlk Adımı Atmak

Bütün gerekli belge ve görselleri bize ulaştırmanızın ardından, sizinle bire bir temas kuruyoruz ve kitapla ilgili düşüncelerinizi ve beklentilerinizi dinliyoruz. Düşüncelerinizi iyice anlayabilmemiz ve süreç içerisinde de sizi dinleyebilmemiz için her zaman ulaşılır ve el altında olmaya özen gösteriyoruz. Sizinle ilgilenen tek bir kurum çalışanı olmuyor, her aşamada, doğrudan işi yapan kişiyle bağlantı kurabiliyorsunuz. Kısacası hem editörünüz, hem tasarımcınız, hem satış uzmanınız hizmetinizde oluyor.  

Farklı Yayın Uzmanlarının Ortaklaşa Çalışması

Yayıncılığın birçok boyutunun olması, ortaya çıkan sonucun tek bir kitap olması gerçeğini değiştirmiyor. Dolayısıyla bütün yayın uzmanlarıyla birbirleriyle bağlantılı çalışıyorlar. Kapak tasarımınız yapılmadan önce tasarımcı, editörden kitabın içeriğiyle ilgili fikir ve kapakla ilgili öneriler alıyor. Aynı şekilde sizi de dinliyor. Editör aynı zamanda satış uzmanına da kitabın içeriğini anlatıyor ve hangi kitabevlerinde daha iyi satabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuyor. Satış uzmanı, kitabınızı pazarlanabilir bir ürün olarak değerlendiriyor ve fikirlerini tasarımcımıza bildiriyor. Sonuç olarak ortaya sizin eseriniz için "ideal" kitap çıkıyor.

Gözden Geçirmeler ve Onay

Gözden geçirme ve onay aşamalarında tek bir söz sahibi var, o da sizsiniz. Yaptığımız bütün çalışmaları size sunuyoruz; ister editöryel bir okuma olsun, ister bir ayraç tasarımı... İlke olarak Cinius Yayınları'nda yapılan tüm çalışmalar, eserin sahibine sunuluyor ve kitap matbaada üretime geçmeden önce, eser sahibinin beğenisi ve onayı aranıyor. İstediğiniz değişikliklerine miktarına bağlı olarak size çalışma ikinci bir onay için de gönderiliyor. Bu süreç, siz yapılan tüm çalışmaları onaylayıncaya kadar devam ediyor. Kapak tasarımını, editöryel okumayı ve dizgiye son onayı vermenizle birlikte kitabınız üretime geçiyor.

Takip edin

Sürecin her aşamasını internet üzerinden takip edebiliyorsunuz. Editöryel okumanın hangi aşamada olduğundan, kapak tasarımı çalışmalarının nasıl devam ettiğine kadar tüm kumandalar sizin elinizde.
 


© 2012.