20.05.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları > Katalog> Kitap Listesi

Tüm Yayınlar
Çağdaş Türk Yazarları
Şiir Kitapları
Anı
Araştırma İnceleme
Tarih Bilim Felsefe
Ekonomi
Sağlık
Kişisel Gelişim
Sözlük
Yemek Kitapları
Deneme
Gezi Kitapları
Mizah ve Eğlence
Din ve Teoloji
Eğitim / Dil


Osman Özer
Sıralamayı göre yap

0 - 202215

Babaların Efendisi,
Osman Özer

1955
Araba hapishanenin kapısında durdu. İki görevli mafya babası Tony Elcino’nun koluna girdi. Baba çok yorgun ve çökmüş görünüyordu. Bir an için durup karşısında onun için duran binaya baktı. Artık ömrünün kalanını burada geçirecekti. En azından şimdilik… Hafif gülümseyerek yeniden güçlenip yorgunluğunu unuttu ve gür sesiyle “Gidelim.” dedi. Tony Elcino Hapishane kapısından içeri girmişti.

1918
Beş yıl önce eski ve büyük bir gemiyle Sicilya’dan New Jersey’e göçlerini dün gibi hatırlıyordu. O zaman Tony 13 yaşındaydı. Tabii o zamana kadar Sicilya’da doğup büyüdüğü için oranın İtalyan kültürünü almıştı. Babası Paul, dürüst ve çalışkan bir adamdı. Sicilyada araba tamiri ustasıydı. Konumu itibariyle Sicilya o dönem bir çok Mafyayı bünyesinde barındıran, adından söz ettiren bir yerdi. Ve Paul’un da bu tarz işlerle hiç işi olmasa da, iş gereği bazı müşterileri vardı. John Forti, Paul’un ilk okuldan arkadaşıydı. Paul araba ustası olmuş, John ise ünlü bir mafya babası olmuştu. Daha doğrusu o zamanlar pek ünlü değildi. En azından ünü dünyaya yayılmamış, Sicilya topraklarında tanınıyordu. Pek çok zaman Paul’un yağ kokan araba dükkanına gelir ve arabasıyla ilgili sorunları anlatırdı. Yine bir gün, 13 yaşındaki Tony de oradayken bir sahne yaşanmıştı.
...


Çağdaş Türk Yazarları; 153 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786056977152
Etiket 20,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 12,00 TL (%40 indirim 8,00 TL)-18 - 80064

Güçlerin Gölgesinde,
Osman Özer

Merdivenlerden çıkarken dizlerindeki, korkunun vermiş olduğu titremeyi ve güçsüzlüğü, hissedebiliyordu. Kalbi ise daha bir hızlı atıyor, nefesini yine soluk soluğa bırakıyordu. Kan, adeta hızla beynine vurmuştu. Patlayacak bir fıçı gibi, ve bir o kadar büyük bir heyecanla beş katı çıktı. Bu beş kat ona yirmi beş kat gibi gelmişti. Kapısının önüne geldiğinde eli titreyerek kapı anahtarını çıkardı ve deliğe soktu. Kapıyı açtı. İçerisi karanlıktı. Kapıyı kapamadan girişteki ışığı yaktı ve sonra kapıyı kapattı. Az önce bu ışık, bir yanıp bir sönüyordu. Şimdi ise normaldi. Yavaşça ve büyük bir korkuyla, karşısına bir sürpriz çıkacakmış gibi bekleyerek ve tedirgin bir şekilde, odasına doğru ilerlemeye başladı. Çekmeceden anahtarı alarak hızla dış kapıya doğru koştu....

Çağdaş Türk Yazarları; 176 sayfa, 2. hamur , ISBN: 978-605-0068-15-3
Etiket 14,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 13,30 TL (%5 indirim 0,70 TL)0 - 202033

Yarasa Fısıldarken,
Osman Özer

"İnsanlar daima yarasalardan korkmuş, kaçmışlardır. Düşünebiliyor musunuz? Bir insan ebadını ele alın, bir diğer yanda ondan katça küçük olan yarasa. Üstelik tehlikeli vampir de deyip, hayvanı başkalaştırıp, herkesin korkması sağlanmıştır. Neyinden korkacaksınız Yarasa kadar asil bir hayvan var mıdır şu yeryüzünde, he söyleyin Tüm gün ortalıklarda görünmeyip, saklanıp uyuyan, geceleri ininden çıkıp sessizce gezinen ve insanoğlunu hiçbir şekilde rahatsız etmeyen karanlığın efendileri... Yırtıcı dişlerinin deriye yapışabildikleri ve zehirli oldukları doğrudur. Bu sebepler de yine onlardan korkmamızı gerektirmez. İşte bu sebeple yarasaların insanlığın gizemli dostu olduğu fikrimi gerçekleştirmek adına bu çalışmaya başladım. Şimdi, öğrendiğiniz için rahat mısınız Bay Malcom?"
Profesör Malcom ise hayret ve şaşkınlıkla dinlemiş, kimi zaman belli etmemeye çalışsa da korkmuş, kimi zaman anlıyormuş gibi gözükerek kafasını sallamakla yetinmişti. Yine de bu, kafasının içindeki düşünceleri değiştirmiyor ve Lingby'nin kaçık olduğunu bir kez daha kanıtlıyordu.
Profesör Malcom (korkarak): "Evet. Elbette. Yine de bu güzel ve tehlikeli çalışmanız hakkında biraz daha dikkatli olsanız?"
Profesör Lingby: "Ne gibi dikkat Bay Malcom ?" Görüyorum ki siz de onlar gibi, yani diğer insanlar gibi korkuyor ve endişe ediyorsunuz. Lütfen yaklaşın…"
...


Çağdaş Türk Yazarları; 150 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786057823212
Etiket 22,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 13,20 TL (%40 indirim 8,80 TL)

Bize ulaşmak için: (212) 528 33 14


© 2006-2012

Facebook Sayfamıza Üye Olmak İçin Tıklayın