23.07.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları > Katalog> Kitap Listesi

Tüm Yayınlar
Çağdaş Türk Yazarları
Şiir Kitapları
Anı
Araştırma İnceleme
Tarih Bilim Felsefe
Ekonomi
Sağlık
Kişisel Gelişim
Sözlük
Yemek Kitapları
Deneme
Gezi Kitapları
Mizah ve Eğlence
Din ve Teoloji
Eğitim / Dil


A.Burak Sunar
Sıralamayı göre yap

0 - 199882

EXODUS - Çıkış ,
A.Burak Sunar
"Bir adam düşüp ölse arkalarına dönüp bakmazlardı. Ama bir tuğla düşse şimdi biz bunun yerine yenisini nasıl koyacağız diye hayıflanırlardı." Babil Kulesi Hikayesi

Exodus : Çıkış
Exodus Kabalistlerin dilinde “Çıkmak” anlamına gelir. Daha açık bir ifade ile Firavun’un ülkesi Mısır’dan çıkmak. Musa’nın geçmişte halkıyla beraber yapmış olduğu şeydi bu.“Firavun(ların)’dan kaçtılar. Böylece Mısır sürgününden kurtuldular,” der bilgeler. Bu ne kadar doğru bilmiyoruz. Ama denemek için bir şansımız olabilir.
Bizi sürgünde tutan şey nedir?Bunu henüz bilmiyoruz. Ama eğer görecek gözlerimiz olsaydı. Kendi gerçeğimizi daha yakından keşfedebilseydik inanıyorum ki dünyadan artık şikayet etmezdik.Bunun için psikolojiye, sosyolojiye, tarihe ve hepsinden önemlisi bir başka şeye ihtiyacımız var gibi görünüyor.Artık sürdürülemez bir dünyada dünya nimetlerinden istifade etmenin bile bir tadı yok gibi.

Kendi Babil Kulelerimizi inşa ettik.
Şimdi onları yıkmanın zamanı...
...


Çağdaş Türk Yazarları; 183 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786053231141
Etiket 15,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 9,00 TL (%40 indirim 6,00 TL)-18 - 180868

LİLİTH ve KIZIL ,
A.Burak Sunar
İskender'e Giden Yol

Bu roman, efsanelere göre yaratılmış ilk kadın olan Lilith’in ve Büyük İskender’in annesi Kraliçe Olimpias’ın şahsında tüm savaşçı kadınlar için yazılmıştır.

Romandan amaç hiçbir biçimde insanların inançlarını, tarihlerini sorgulamak ve kötülemek ya da kimseyi küçük düşürmek değildir.

Amaç, çok ama çok uzun zamandır gerçekte erkekle eşit olduğunu unutmuş olan ve artık bunu yeniden fark etmesine ihtiyaç duyulan kadınlara bir hatırlatma yapmaktır.

Tüm dünya kadınlarına naçizane bir hatırlatmadır.

Gerçekte sizler erkekle eşitsiniz diyebilmektir.

Romanda geçtiği gibi,

İşte bu kadın, ilk kadın, kadınların kraliçesi olan bu kadın, kendi eşitliğini de hatırlar erkeğinin karşısında ve bunu talep eder.

Kadın ve erkek arasındaki ilişkisi sakatlanmış bir insanlık medeniyeti olarak kalmamak için, bu eşitliğin hatırlanmasına ihtiyacımız var.

Bu kitap, her ne kadar zaman zaman kötü şeyler yapmış olsa dahi haksızlığa uğradığını düşünen öfkeli bir kadının başkaldırı sesidir sadece.

...

Derler ki,

“Gerçeğe giden yolun dönemeci çoktur.”


Sonra bir efsane anlatılır.


Efsaneye göre işte o dönemeçlerden birinde, zamanın olmadığı, bazılarının cennet dediği kusursuz bir âlemde o tek yaratıcı güç, ilk kadını erkeği ile beraber yaratır.

Aynı anda ve aynı kökten.

Diğer bir söyleyişle aynı koşullarla. Biri diğerinden üstün olmaksızın.


Erkek ‘Lilith’ der kadınına.
...


Çağdaş Türk Yazarları; 281 sayfa, 2. hamur , ISBN: 9786051276359
Etiket 32,00 TL, ciniusyayinlari.com'da 30,40 TL (%5 indirim 1,60 TL)

Bize ulaşmak için: (212) 528 33 14


© 2006-2012

Facebook Sayfamıza Üye Olmak İçin Tıklayın