20.05.2024
Cinius Yayınları

Biz Kimiz? | SSS | Yazar Girişi | Cağaloğlu: (212) 528 3314 | Kadıköy: (216) 550 5078 | Ankara: (312) 439 7487 | İletişim | English ..

Cinius Yayınları > Katalog> Kitap Ayrıntı

Tüm Yayınlar
Çağdaş Türk Yazarları
Şiir Kitapları
Anı
Araştırma İnceleme
Tarih Bilim Felsefe
Ekonomi
Sağlık
Kişisel Gelişim
Sözlük
Yemek Kitapları
Deneme
Gezi Kitapları
Mizah ve Eğlence
Din ve Teoloji
Eğitim / DilSpiritüelin Hamilelik Günlüğü
Özlem Tunalı
Cinius Yayınları / Günlük

Ben tüm kitap boyunca kendimi anlatacağım, belki kimseye anlatamadığım için bir iç dökme de denilebilir buna. Kimseye bir önerim yok, yönlendirmem yok, bu yönde çabam ise hiç yok; sadece bu benim hamilelik günlüğüm. Her gün hissettiklerim değişiyor. O yüzden bunları not etmek istedim. Dedim ki 9 ay boyunca ufak ufak yazsam bunu bir kitap yazarım ve belki insanlar okurken kendilerini bulur, tabii ki hamile hanımlardan bahsediyorum. “Senin hamileliğin nasıldı acaba?” diyebileceği birinin olması güzel bir şey. Benim için böyle biri yok sorabileceğim, sizin hamilelik sürecinizde olsun istedim ve bu yüzden bu kitabı yazmaya karar verdim.
Bu kitap, kendi kendime iç dökmemden oluşan sayfalar bütünüdür. Hamile adayı ya da hamile olan kişi hafta hafta annenin ve bebeğin durumuyla ilgili ve bu sürecin nasıl olacağına dair bir bilgi edinmek için başkalarının düşüncelerinden hatta duygularından yararlanmak isterse, bu kitap tam ona göre demektir.
Ben hamileyken çevremde hamile olan biri yoktu. Hatta daha önce hamile olan kişilerden de pek destek alamadım. Her şeyi internetten öğrendim. Başka hamilelerin yorumları bana yön gösterdi, gerçekten bu çok önemli. Çünkü bu dönemde yanınızda biri yoksa karanlık bir yolda fener arıyorsunuz. Hamilelik size çok uzak bir kavramsa ve öncesinden de çevrenizde hamile biri olmamışsa şayet, o zaman muhakkak başkalarının yaşadıklarını merak ediyorsunuz. Ben de kendi yaşadıklarımı yazdım. Bu kitap, yaşadığım hamilelik sürecinden başka bir şey değil.
Kim okumak ister? Hamile olan ya da hamile yakını olan okuyabilir. Ya da hamile yakını olana hediye alınabilir. Bu serüvende bir yol arkadaşı ararken başkasının bu 9 ay boyunca neler yaşadığını bilmek bana iyi geldi, ben kendimi anlattım, sadece kendimi. Bu kitapta acılarım da, korkularım da, dermanım da bana ait. Zaten herkes tek ve özeldir. Her hamile özeldir, çünkü kimsenin serüveni başkasına asla benzemez. Bir hamileye, bir başka hamileyle konuşmak çok iyi gelir. Bunu o kadar iyi biliyorum ki. İşte ben de geldim sizinle konuşmaya. İşte kendimi anlatıyorum. Kendi hamileliğimde gün gün notlar aldım, konuştum, gerek Allah’la konuştum, gerek kendimle konuştum, gerek bebeğimle konuştum… Bazen kelimelerimin hepsi sustu kalemim konuştu; işte onu da sizinle paylaştım. Bununla birlikte yazdığım olumlamalar ve dualar diğer hamilelerin de bu süreçlerini avantaja çevirmelerini sağlayacak niteliktedir. Bu dualar ve olumlamaları önce kendime yazmıştım, tabii ki başkalarına da son derece faydası olacaktır.
İlk hamilelikte her şey çok yenidir. Bilinmeyen bir okyanus gibi görünüyor anne adayı için. İşte ben de onlardan biriyim ve kendime derman olsun diye yazdıklarımı tüm hamilelerle paylaşıyorum. Umarım bir parçası, bir kısmı, bir cümlesi de size derman olur.
Keyifli okumalar dilerim.


Etiket 18,00 TL | %40 indirim 7,20 TL | Cinius Kitap'ta 10,80 TLSayfa: 133
Hamur: 2. hamur
ISBN: 9786057720719
Boyut: 13x19,5 cm
Baskı Tarihi: Ekim 2019
Özgün Dili: Türkçe
Tel: (212) 528 3314 | (532) 741 4148 | (216) 550 5078


© 2006-2012

Facebook Sayfamıza Üye Olmak İçin Tıklayın