Web sitesi yöneticilerinin dikkatine!

Cinius'u siz de sayfanızdan duyurun!

Destekli Kişisel Yayıncılık nedir?

Cinius Yayınları nedir, öğrenmek için tıklayın!

Eserinizi gönderin, hemen yayınlayalım!
Paketlerimizden
birini seçerek yayın
dünyasına merhaba
deyin!

Editöryel Servisimiz
Editörlerimiz size
hangi konularda
yardımcı olabilir.
Editöryel servisin
avantajları neler?

Bu Yola Başvuran Ünlü Yazarlar
Yalnız değilsiniz! Tolstoy, Mark Twain, James Joyce ve daha niceleri bu yolu seçti!

 

YAYIN VE DAĞITIM AĞIMIZ


Cinius Yayınları yayın dünyasında yıllardır olmanın verdiği avantajlarla, çoğu yayınevinin ulaşamadığı kadar geniş bir dağıtım ağına sahiptir. Yayınladığımız ve editöryel denetimden geçtikten sonra kitabevlerinde satışa uygun bulunan kitaplarımız, ülkenin dört bir köşesine ve istenilmesi durumunda KKTC ve yurt dışına da ulaştırılmaktadır. Ülkenin en büyük kitap dağıtımcılarıyla çalışmanın yanısıra, kitapları en büyük online kitabevlerine de ulaştırmaktayız. Zaten bunların biri yine bizim bünyemizde bulunan NetKitap. Aşağıda çalıştığımız dağıtımcılar ve kitabevlerinden bazılarını görebilirsiniz.*

Artı Dağıtım
Alfa Yayın Dağıtım
Birleşim Dağıtım
Yön Dağıtım
Say Dağıtım
Bilim Sanat Dağıtım
Dost Dağıtım
Net Kitabevleri
D&R Kitabevleri
Dost Kitabevleri
Remzi Kitabevleri
İnkılap Kitabevleri
Bilim Sanat Kitabevleri
Penguen Kitabevi
NetKitap
(www.netkitap.com)
Ideefixe
(www.ideefixe.com)
Pandora
(www.pandora.com.tr)
Kitapyurdu
(www.kitapyurdu.com)
İlk Nokta
(www.ilknokta.com)

Dağıtım Süreci Nasıl İşliyor?

Cinius Yayınları neredeyse elli yıldır Cağaloğlu'nun merkezinde yer alan bir yayınevi olan Sosyal Yayınlar'ın bir yan kuruluşudur. Bu eşsiz konumumuz dolayısıyla yayın dünyasındaki belli başlı tüm dağıtımcılar ve kitabevleriyle çalışmaktayız. Yayınladığımız her kitabı piyasaya sürmeden önce kitabın bir basın bültenini faks ve e-posta aracılığıyla ilgili kurumlara gönderiyoruz. Ardından dağıtımcılardan yeni çıkan kitap için gelen siparişleri alıyor ve kitabı o gün ya da en geç ertesi gün dağıtımcılara ulaştırıyoruz. Bundan sonra dağıtımcılar, genelde kitabevlerine gönderdikleri bilgilendirme fakslarıyla, o gün ya da o hafta çıkan yeni kitapları duyuruyor ve kitabevlerinden bu kitaplar için sipariş alıyorlar. Bu aşamada bizim artık Cinius Yayınları olarak herhangi bir müdahalemiz söz konusu olmuyor. Kitabevleri hangi kitapları satmak istediklerine kendileri karar veriyorlar. Bu durum Cinius ya da herhangi başka bir yayınevine özgü değil, tüm yayıncılar için geçerlidir. Başlığıyla ya da konusuyla ilgi çeken kitaplar, sektörün doğası gereği, daha çok sipariş toplayabiliyor; satma ihtimali az görülen kitaplar için siparişler de kısıtlı oluyor. Cinius Yayınları'ndan kitabını yayınlamak isteyen tüm yazarlara, piyasanın işleme sürecini açık bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz.

Cinius Kitaplarının Satış Başarısı

Her yayınevinden çıkan kitaplar gibi Cinius Yayınları'ndan çıkan kitapların da satış miktarları büyük farklılıklar gösterebiliyor. Baskısı birkaç ayda tükenen kitaplar olduğu gibi, şu ana kadar iki yüz adedi geçemeyen kitaplarımız da bulunuyor. Bazı durumlarda yazarlar kitabın tanıtımı için kendileri işe koyuluyorlar ve satışta hissedilir bir fark yaratabiliyorlar. Bazı durumlarda yazar hiçbir şey yapmasa da kitap başarılı bir satış grafiği çizebiliyor. Cinius Yayınları standart bir yayınevinin yeni çıkan bir kitap için yapacağı tüm tanıtım hizmetlerini düzenli olarak yapıyor. Kitaplar bir defa tanıtılmakla kalmıyor, daha sonra da düzenli olarak kitabevleri ve dağıtımcılara gönderilen yayın listeleri ve tanıtım bültenleri aracılığıyla hatırlatılıyor. Bundan da önemlisi kitabın "BASKISI MEVCUT" bilgisini de sürekli bilgilendiriyor ki herhangi bir kitabevinde bir müşteri kitabı isteyecek olursa, kitabevi rahatlıkla kitabı temin edebilsin.

Bununla birlikte bazı yazarlara, kendi istekleri doğrultusunda, özel bir Kitap Tanıtım Uzmanı bağlıyoruz; bu sayede kitabın geniş çaplı tanıtımı yapılabiliyor. Çeşitli ulusal kanallar ve yaygın bir kitleye ulaşan gazetelerde sık sık Cinius Yayınları kitaplarına rastlanmasının sebebi budur. Ancak başka herşey gibi bunun da bir satış garantisi vermediğini hatırlatmak isteriz. Son aşamada bir okurun bir kitabı satın alıp almayacağı, tamamen kendini ilgilendirdiği için, ve okurun zevk ve tercihlerine müdahalenin söz konusu olamayacağı için, her kitap kendi satış grafiğini kendisi belirliyor diyebiliriz.

 

 


Untitled Document
Dosyanızı bugün gönderin, üç haftada kitabınız basılsın.

Yayın Paketlerimiz >
Sıkça Sorulan Sorularr >


Bizimle bağlantı kurun

Yayınlanmakla ilgili merak ettikleriniz mi var?

(0212) 527 79 82'yi arayın, yardımcı olalım!

9:00 - 19:00 Pazartesi - Cuma

Değişik yazarlar, değişik deneyimler

Cinius yazarları kitapları yayınlanırken yaşadıklarını sizlerle paylaşıyorlar.
Devamı >
© Cinius Yayınları 2007. Tüm hakları saklıdır.
Cinius Yayınları İzlenim Yapım ve Sosyal Yayınlar'ın Ortak Girişimidir
MSN Messenger Destek Hattı: yayindanismani@ciniusyayinlari.com | İletişim | Gizlilik İlkelerimiz